Спеціальні потреби

Обама готується оприлюднити стратегію США в Афганістані

Найближчим часом президент США Барак Обама повинен оголосити про своє рішення щодо того, яку стратегію надалі оберуть Сполучені Штати у війні в Афганістані. Йдеться про те, чи варто надсилати більше солдатів у ту країну і скільки це коштуватиме американській економіці. Ці та інші питання у понеділок ввечері за зачиненими дверима глава Білого дому обговорював з найвищими посадовцями країни. А вже наступного вівторка, як очікується, він збирається зробити заяву з цього приводу.

Це уже дев’ята нарада у президентській адмінстрації з цього питання. Обама аналізував з керівниками Пентагону деталі стратегії дій в Афганістані. Аналітики припускають, що за підсумками зустрічей Обама вирішить таки надіслати додатково 30 тисяч солдатів у ту країну. Його заяви з цього приводу очікують наступного тижня – фактично через три місяці після того, як генерал Стенлі Маккристал написав звіт, в якому попросив надіслати ще 40 тисяч військовослужбовців. За цей час піднімалося чимало питань, основне з яких – хто ж оплатить усі ці витрати? Економісти уже заявили, що утримання одного солдата в Афганістані у рік обходиться бюджету приблизно у мільйон доларів. Тож деякі демократи тепер заговорили про можливе підняття податків для людей, які заробялють більше 200 тисяч доларів на рік.

Додаткові витрати на війну в Афганістані можуть мати негативіні довготривалі наслідки для американської економіки. Фахівці кажуть, що відправка тисяч солдатів в Афганістан завадить ініціативам Обами щодо розвитку власної держави.

Де взяти гроші на війну? На це питання Білий дім поки не має відповіді. Втім, адміністрація президента серед іншого розглядає і можливість того, аби примирити владу Афганістану з бойовиками Талібану. Про це у понеділок заявила державний секретар США Гілларі Клінтон. А речник президента Афганістану заявив, що Гамід Карзай, не виключено, вже найближчим часом може запросити представників Талібану сісти за стіл переговорів, аби домовитися про мир у цій виснаженій війною країні.
XS
SM
MD
LG