Спеціальні потреби

Тимошенко отримала державний бюджет-2010 назад


Український парламент повернув назад до уряду на доопрацювання проект бюджету на 2010-ий рік. За це проголосував 241 депутат з фракцій Партії Регіонів, комуністів, НУ-НС та Блоку Литвина.

Опозиція назвала документ «профанацією», а не проектом бюджету. Відтак, парламент доручив Кабінету Міністрів України при доопрацюванні проекту закону про державний бюджет на наступний рік уточнити основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України та внести зміни до відповідних показників проекту бюджету. Парламентарі радять внести збалансовані пропозиції щодо врахування положень Закону від 20 жовтня 2009 року «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати».

Як відомо, прем’єр Юлія Тимошенко відмовилася виконувати відповідне рішення парламенту щодо нових зарплат та пенсій.

Також Кабміну доручено передбачити фінансову підтримку антикризових заходів, спрямованих на підтримку секторів економіки; здійснити аналіз податкового боргу державних підприємств та внести пропозиції щодо його погашення; додатково узгодити з Національним банком України суму коштів, які вносяться у 2010-му році до державного бюджету від перевищення кошторисних доходів над кошторисними витратами Національного банку України.

Рекомендовано уряду і надати інформацію щодо реалістичності обсягу надходження коштів від приватизації державного майна у 2010-му році та переліку підприємств, які підлягають приватизації у наступному році; розглянути розміри основних соціальних стандартів виходячи з реальних можливостей бюджету тощо.

Більшість експертів переконані, що до президентських виборів схвалити бюджет-2010 буде дуже складно. Хоча, згідно із законодавством, бюджет має бути до нового року, самі депутати не виключають, що цього не станеться до президентських виборів.

Натомість вже сьогодні уряд відчуває проблему з бюджетом-2009. Там не лише немає коштів на додаткові видатки на соціальні статті, але й немає грошей на забезпечення існуючих статей, зокрема на утримання місцевих адміністрацій, про що сьогодні написали прем’єру з областей України.

Як вирішувати ці проблеми у парламенті не говорять. Головна тема у депутатів – можлива відставка уряду.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG