Спеціальні потреби

Контроверзу у США викликали нові стандарти для мамограм

Урядова комісія США оголосила нові стандарти перевірки жінок віком понад 40 років на рак молочної залози. Рентген грудей у молодшому віці заради діагностики раку, на думку групи експертів, завдає більше шкоди, ніж користі, а самоперевірка жінок - безрезультатна.

Найновіші рекомендації урядової комісії викликали бурю у медичній галузі Сполучених Штатів. Комісія оголосила про нові стандарти перевірки жінок віком понад 40 років на рак молочної залози. На думку групи експертів, робити рентген грудей у молодшому віці заради діагностики раку завдає більше шкоди, ніж користі. Члени комісії також говорять, що самоперевірка жінок не дає результату. Це розділило медичний світ на два табори: одні погоджуються із рекомендаціями, а інші їх гостро критикують.

Попри незаперечний факт, що завдяки мамограмам знижується смертність від раку молочної залози, тепер рекомендується зменшити ці перевірки.

Доктор Діана Петіті з Групи розробки превентивних заходів говорить:

«Рекомендації змінено, тому що ми маємо результати нових досліджень, тому що є новий підхід і знайдено кращі способи використовувати наявну інформацію».

Відтепер жінкам від 50 років рекомендується робити рентген грудей не щороку, а що два роки.

«Завдяки цьому можна скорочувати смертність від раку грудей і зменшувати негативні побічні явища», - зазначає доктор Діана Петіті.

Серед негативів щорічної перевірки є псевдо-позитивні результати, що ведуть до додаткових перевірок, біопсій, аналізів, нервування. У рекомендаціях сказано, що для більшості жінок період у два роки мало що міняє, оскільки існує значно більше пухлин, що ростуть повільно, ніж ракових пухлин, що ростуть швидко.

Ще одна зміна. Жінкам від 40 до 50 років не рекомендуватиметься робити запобіжні мамограми, а натомість починати що дворічні перевірки по 50 роках.

Зміни вкрай дивують Ненсі Ґаул. Завдяки рентгену у неї в 40-літньому віці було виявлено пухлину.

«Мене шокували ці рекомендації, бо якби я в 40 років не зробила мамограму, мене б сьогодні вже не було!».

З цим погоджується Американське товариство боротьби з раком, відмовляючись дотримуватись нових рекомендацій. Доктор Лен Ліхтенфелд вважає, що ці рекомендації можуть мати далекосяжний вплив.

«Вони можуть призвести до того, що страхові компанії поміняють свої правила щодо мамограм і перестануть їх оплачувати».

Втім автори рекомендацій наполягають, що щорічні рентгени починаючи з 40 років наносять більше шкоди, ніж користі.


Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG