Спеціальні потреби

Чи в’язнів Гуантанамо переведуть до США?

На поточний момент вирішується питання, куди перевести запідозрених у тероризмі людей, які наразі утримуються на базі Гуантанамо. Серед пропонованих місць – федеральна в’язниця в маленькому містечку Томсон у штаті Іллінойс.

Неподалік річки Міссісіпі в північно-західній частині штату стоїть практично порожня в’язниця, на будівництво якої свого часу було витрачено 145 мільйонів доларів. Коли її відкривали вісім років тому, жителям Томсона було обіцяно сотні робочих міць, але цього ніколи не сталось.

Як оворить губернатор штату Іллінойс Пет Квінн, в`язниця пропонує унікальний чанс -- шанс використати майже порожню в’язницю для понад ста терористів з бази Гуантанамо. Губернатор Квінн і сенатор Ричард Дурбін, який представляє штат у Конгресі США, говорять, що федеральний уряд платитиме за це мільйони доларів, а уражена рецесією громада Томсона отримає до трьох тисяч робочих місць.

З меншим ентузіазмом на цей шанс дивиться мер Томсона Джеррі Геблер. «Я б і не думав про місця праці, якби вважав, що наражаю цим на небезпеку моїх сусідів і друзів».

З ним погоджується чимало жителів штату-республіканців:

- «Ні за які гроші ми не повинні пустити терористів аль-Кайди в штат Іллінойс!»

- «Значна частина населення штату занепокоєна цим, і лідери повинні обговорювати це питання».

- «В найкращому випадку ці люди намагатимуться переконати інших в’язнів перейти на іслам і почати джихад проти Америки – і це сталось у федеральній в’язниці в Нью-Йорку, в найгіршому – послідовники приїдуть сюди з наміром атакувати нас».

Пропоненти ж ідеї, як і сам сенатор Дурбін, говорять, що республіканці просто сіють паніку:

«На поточний момент у в’язницях США утримується 340 терористів, і їх утримання не викликає ніяких інцидентів».

Сенатор наголошує, що лише в іллінойських в’язницях вже утримується 35 терористів. Експерти погоджуються з демократами. Як каже один з них - Том Мокайтіс: «Терористи постійно шукають нові об’єкти для нападу на США, і шанси на напад лишаються рівними»

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG