Спеціальні потреби

У Вашингтоні вшанoвано ветеранів Другої світової війни

Щороку 11 листопада у США відзначають День ветеранів. В цей день не лише вшановують пам’ять загиблих воїнів, але й складають подяку тим, хто дожив до наших днів і став живим прикладом історичного героїзму. Відзначити це свято чимало ветеранів приїжджають до американської столиці, де цього року вшановано ветеранів Другої світової війни.

Напередодні святкування, у столичний Вашингтон із Північної Кароліни прибуло понад 100 ветеранів Другої світової війни. Святкування було організовано в честь людей, які служили під час Другої світової війни.

Для ветеранів, які прилетіли з Північної Кароліни, головним місцем в американській столиці став меморіал воїнам Другої світової війни.

Ветеран Гарлі Афельт зазначив, що меморіал дуже, дуже потрібний і, що його треба було збудувати ще багато років тому.

У центрі американської столиці меморіал з’явився лише 2004-го року. Його споруджено в честь 16-ти мільйонів американців, які служили у збройних силах США під час Другої світової війни.

Меморіал, збудований у їхню честь, багато з очевидців війни, побачили вперше. Для багатьох цей меморіал – місце спогадів.

Дехто охоче ділиться цими спогадами з молодим поколінням:

«Біля мене розірвався німецький снаряд і кілька осколків влучило в мене», розповідає Бенні Флетчер.

Серед ветеранів був присутній сенатор від Північної Кароліни Ричард Бурр із своїм батьком:

«Це нагода для тих людей, які служили понад шістдесят років тому, багато з яких ніколи не говорили про те, де вони були і, що зробили. Для них це можливість об’єднатися з людьми, які зробили те ж саме і ніколи не ставили під сумнів завдання, яке було перед ними поставлено».

Можливо багато хто із ветеранів здійснив цю подорож до столиці востаннє. Однак, як кажуть самі герої, світлі спогади про поїздку залишаться з ними назавжди.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG