Спеціальні потреби

Мінздоров`я: в Україні зростає кількість жертв епідемії


В Україні протягом доби від епідемії грипу померли 24 людей. За даними Міністерства охорони здоров'я, кількість жертв хвороби зросла до 213. У відомстві кажуть, що з симптомами захворювання госпіталізовано понад 62 тисячі українців, 350 з яких знаходяться у реанімації.

Урядовці попереджають – прогнози про покращення ситуації з поширенням епідемії виявилися передчасними: останні декілька днів кількість хворих в Україні знову почала збільшуватися. Станом на 11 листопада лабораторії підтвердили, що в 17 випадках причиною смерті хворих був так званий свинячий грип. Хвороба тепер активніше поширюється в східних областях країни, констатують медики.

Попри тривожні заяви лікарів, українські політики так і не змогли об'єднати зусилля щоб протистояти поширенню хвороби. Президент України Віктор Ющенко заявив, що накладає вето на закон, за яким уряд мав отримати один мільярд гривень на боротьбу із епідемією грипу. Глава держави пояснив це небажанням розхитувати фінансову систему країни. Адже в бюджеті немає таких доходів, каже він. Тому гроші довелося б надрукувати Національному банку. Це призвело б до девальвації гривні, вважає Ющенко, і не хоче брати за це відповідальність.

Це рішення викликало гнів урядовців. Головний державний санітарний лікар України Олександр Біловол вважає, що без цих грошей в країні неможливо провести вакцинацію проти захворювання. Адже її планували зробити безплатною для громадян. Біловол звернувся до президента з проханням негайно підписати ухвалений парламентом закон щоб розблокувати закупівлю 12,5 доз вакцини. В міністерстві хочуть в першу чергу провести щеплення так званих груп ризику, медиків, вагітних та дітей і зазначають, що нині завершується сертифікація двох вакцин іноземного виробництва – російської і канадської.

З різкою критикою дій президента виступила прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. На засіданні уряду вона заявила, що дії президента унеможливлюють роботу Кабміну з подолання епідемії грипу в країні. За словами керівника уряду, Віктор Ющенко фактично заблокував придбання вакцини і реанімаційного обладнання, про купівлю яких вже домовилися. Юлія Тимошенко закликала главу держави негайно підписати ухвалений Радою закон про виділення грошей на боротьбу з епідемією грипу і побачила в його діях політичних підтекст:

«Я вимагаю від президента країни, щоб він сьогодні підписав цей закон... Якщо він не підпише цей закон, це означатиме, що він хоче повернення до надзвичайного стану, до тих часів, коли епідемія поширювалася пришвидшеними темпами і на фоні цього зупинити президентські вибори».

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG