Спеціальні потреби

НАСА здійснило випробування безпілотної ракети

Американське Національне агентство аеронавтики і дослідження космосу НАСА провело випробування безпілотної ракети, яка має стати оплотом нових програм, що мають на меті висадити астронавтів на Місяць і на Марс. План НАСА передбачає, що перший пілотований політ ракети відбудеться у 2015 році, але на перешкоді цьому можуть стати фінансові труднощі агентства.

Дві хвилини тривав політ стометрової ракети «Арес», запущеної з космодрому імені Кеннеді, перед тим як вона, як це було заплановано, впала в Атлантичний океан. Однак дані, отримані з кількох десятків сенсорів на борту дозволять ученим удосконалити наступне покоління ракет у підготовці до першого пілотованого польоту – можливо на Місяць.

Директор польоту Боб Ес віддав належне команді науковців за успішний запуск ракети: «Абсолютно захоплюючий політ. Команда у захваті. Все відбулося навіть краще ніж ми сподівались».

Проект «Арес» є частиною програми «Констелейшин», створеної на зразок ракет-гігантів «Сатурн», які НАСА використовувало в шістдесятих і сімдесятих роках минулого століття у програмі польотів кораблів «Аполло» на Місяць. Інженери НАСА кажуть, що ракети «Арес» є найостаннішою технологічною новинкою, але можливо надто коштовною для агентства.

Нещодавно президент Обама розпорядився провести перегляд програм НАСА та їх фінансування. Керувати цим процесом доручено колишньому аерокосмічному інженеру Норману Аґастіну, який зазначив:

«Програма пілотованих космічних польотів, яку Сполучені Штати зараз здійснюють, знаходиться на траєкторії, яку неможливо втримати. Ми кажемо це з огляду на невідповідність між масштабами програми та її фінансуванням».

Президент Джордж Буш започаткував програму «Констелейшин» у 2004 році, асигнувавши на цю ціль шістдесят мільярдів доларів. Але це було перед глобальною економічною рецесією і рекордно-високим дефіцитом федерального бюджету США.

НАСА планувало фінансувати «Констелейшин» за рахунок припинення підтримки Міжнародної космічної станції. Але цього не сталося. Аґастін пояснює:

«Ми вважаємо, що існують важливі причини продовжити проект щонайменше ще на п’ять років. Якщо це станеться, то ми також переконані, що необхідно буде асигнувати додаткові фонди на користування космічною станцією».

Від результатів ревізії та подальшого фінансування агентства буде залежати чи полетять американці на Місяць і на Марс, чи залишаться на Землі.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG