Спеціальні потреби

Тимошенко: ситуація з грипом в Україні стабілізується


Впродовж минулої доби в більшості областей України, де оголошено карантин, спостерігалася стабілізація ситуації з захворювання на грип та ГРВІ. Про це прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко повідомила під час виступу в українському парламенті.

«За останню добу маємо стабілізацію ситуації, або незначне зменшення щодобових приростів захворювання у 8 областях України», - наголосила глава Уряду. В цих регіонах кількість захворювань не зросла. Лише у Волинській області спостерігається незначний приріст щодобових захворювань на грип та ГРВІ, каже прем'єр.

Верховна Рада сьогодні виділила додатково 1 мільярд гривень з бюджету на боротьбу із епідемією. Парламент вирішив спрямувати ці гроші не уряду, а безпосередньо Міністерству охорони здоров'я країни, оскільки опозиція побоювалася, щоб Кабмін не використав кошти на покриття не пов'язаних із епідемією видатків.

Тим часом в Україні все частіше говорять про політичний аспект епідемії.
Оглядачі зазначають, що з її початком Юлія Тимошенко фактично отримала додаткові можливості для ведення президентської кампанії. Адже телебачення і преса стали ще активніше цитувати заяви прем'єр-міністра на цю тему. До того ж тема грипу фактично витіснила з інформаційного поля незручний для БЮТ скандал із розбещенням неповнолітніх.

Політолог Олексій Гарань констатує, що епідемію, як і будь-які інші надзвичайні події в країні, в своїх цілях намагаються використати усі політичні сили. Опозиція – для критики дій влади, уряд – для демонстрації ефективності своєї роботи. «Якщо Тимошенко вдасться продемонструвати ефективність і уряд зможе швидко зупинити поширення епідемії, то зрозуміло, що прем'єр буде використовувати це як доказ, що саме вона є сильним лідером, який здатний боротися і з кризою, і з такими явищами як епідемія» - зазначає експерт.

Олексій Гарань не виключає, якщо ситуація загострюватиметься, президент Віктор Ющенко може скористатися правом оголосити в країні надзвичайний стан. Однак прогнозує: ця ідея, ймовірно, не знайде підтримки у парламенті. Провідні політичні гравці – Юлія Тимошенко і Віктор Янукович не зацікавлені у перенесенні дати виборів. Політолог називає відтермінування президентських виборів небажаним сценарієм для країни.

Тим часом опозиція пропонує розширити перелік областей, в яких оголошено карантин. Керівник Партії регіонів Віктор Янукович називає помилковим його запровадження лише у західних регіонах країни. «Те, що влада прийняла рішення про те, щоб оголосити епідеміологічний стан лише в дев’яти областях – неправильно. Захистити лише дев'ять регіонів і чекати, поки захворіють інші - центральні, західні, східні – не можна, бо люди постійно пересуваються», - заявив Янукович. Він також пропонує притягти до відповідальності посадовців Міністерства охорони здоров'я країни, які, на його думку, неналежно підготували країну до можливого поширення епідемії.

XS
SM
MD
LG