Спеціальні потреби

США розглядають два варіанти нової стратегії в Афганістані


Відмова головного опонента Гаміда Карзая – Абдулли Абдулли від участі у перевиборах та розвиток політичної і військової ситуації в Афганістані ще більше ускладнює прийняття президентом США Бараком Обамою рішення щодо надсилання додаткових сил в цю країну.

Адміністрація США визнає: для досягнення військового успіху в Афганістані їй потрібен легітимний президент країни. Саме тому офіційний Вашингтон, ймовірно, посилить тиск на Карзая з вимогою зменшити корупцію.

Експерт Інституту Брукінґса Майкл О’Генлон зазначає: «Ми маємо продовжувати тиснути на нього. Якщо він не почне краще урядувати, я не переконаний, що цю війну взагалі можливо виграти, незалежно від того, до яких заходів ми вдаватимемося».

Оглядачі вважають, що звинувачення Карзая у фальсифікації виборів може позначитися на тому, скільки саме додаткових сил буде надіслано в цю країну. Наразі розглядаються дві військові стратегії. Перша – боротьба з повстанськими силами – вимагатиме захист населення та означатиме введення значних додаткових сил. Для цього генерал Маккристал попросив 40 тисяч солдатів. Друга – боротьба виключно з терористами Талібану та Аль-Кайди – може вестися з використанням безпілотних літаків. У такому разі, не потрібно буде значно збільшувати військову присутність США в Афганістані.

Військові аналітики кажуть, що адміністрація намагається знайти компроміс, який би дозволив більше зосередитися на руйнуванні Талібану та Аль-Кайди, пошуках їх лідерів, знищенні їх кістяка та зв’язкових.

Оглядачі вважають, що президент схвалить надсилання в Афгаінстан щонайменше 20 тисяч додаткового контингенту. Республіканці звинувачують Обаму у тому, що відкладення прийняття рішення піддає американських військовослужбовців в Афганістані додатковому ризику. Однак, у Білому домі не поспішатимуть з прийняттям рішення. Воно може бути оголошено щонайменше через десять днів, але, цілком можливо, що і лише після повернення президента Обами з поїздки азійськими країнами наприкінці листопада.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG