Спеціальні потреби

Ющенко і Янукович уже офіційні кандидати у президенти


Віктор Ющенко офіційно зареєстрований кандидатом у президенти України. У документах, поданих ним 27 жовтня, члени Центрвиборчкому не знайшли вад і на своєму засіданні 29 жовтня дружно проголосували «за». Нинішній глава держави дістав право змагатися за другий президентський термін і вже від завтрашнього дня може розпочинати передвиборчу агітацію.

Щоправда, посвідчення кандидата чинний президент поки що не отримав, оскільки на засідання ЦВК у четвер не прийшов. Як пояснив його представник у Центрвиборчкомі Андрій Парубій, на рішення комісії по кандидатові Ющенку очікували в п’ятницю. Коли ж з’ясувалося, що ЦВК впоралась із розглядом документів оперативніше – глава держави вже не зміг підкоригувати свій напружений робочий графік. Утім, голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал запропонував вихід із ситуації, пообіцявши, що вручить Ющенкові документ особисто.

Президент іде на вибори як самовисуванець, однак наступного тижня на його підтримку відбудеться кілька з’їздів. 1 листопада на Софійській площі у Києві пройде велике народне віче, а 8 листопада кандидата Ющенка підтримає на своєму з’їзді партія «Наша Україна».

Прихильники президента акцентують увагу на тому, що на відміну від інших кандидатів, які давно вже ведуть агітаційну кампанію, глава держави розпочинає її лише зараз, у строго визначений законом строк.

Свій другий похід у президенти Віктор Ющенко починає з вельми низьких стартових позицій. За даними різних соціологічних служб, рейтинг чинного президента не сягає вище 2-3%. Утім, соратники Ющенка переконані: симпатиків у глави держави насправді значно більше. Як заявила днями глава секретаріату президента Віра Ульянченко, вона має закриті дані деяких російських соціологічних фірм, згідно з якими президентський рейтинг Ющенка зараз досягає 8%. При цьому Ульянченко наголошує: президент іще не розпочинав своєї виборчої кампанії.

Сюрпризів від соціології схильні очікувати і опоненти Ющенка. Соратник Юлії Тимошенко, віце-спікер парламенту Микола Томенко днями висловив думку, що головною інтригою виборчої кампанії може виявитись саме рейтинг чинного президента. За прогнозом Томенка, Віктор Ющенко може посісти третє місце на перегонах.

Сам же Віктор Ющенко, який отримав благословення на участь у кампанії у своїй рідній Хоружівці, запевняє: його переоберуть на другий строк. «У мене немає сумніву, що ми переможемо», – заявив президент 27 жовтня під стінами ЦВК.
А тим часом непохитну впевненість у власній перемозі демонструє ідейний опонент Ющенка, фаворит нинішньої виборчої кампанії Віктор Янукович. У середу 28 жовтня лідер Партії регіонів отримав офіційне посвідчення кандидата у президенти, а на мітингу під стінами ЦВК порадив своїм соратникам запам’ятати цей, як було сказано, «історичний» день. Опозиційний кандидат пообіцяв також, що його перемога «буде дуже переконливою».

Як виглядає, наразі біло-блакитний кандидат має всі підстави почуватися впевнено. У списку претендентів на президентську посаду в Україні Віктор Янукович лідирує з великим відривом. За оцінками різних соціологічних служб, за нього готові віддати свої голоси від 28% до 35% виборців. Його основний суперник на перегонах – лідерка БЮТ Юлія Тимошенко – програє Януковичу щонайменше 10% голосів. Різні соціологічні фірми оцінюють її шанси у 15 - 22%.

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко подала свої документи на реєстрацію до Центрвиборчкому в середу 28 жовтня. За законом, ЦВК має прийняти рішення про реєстрацію у продовж 5 днів.

Нагадаємо: станом на четвер 29 жовтня Центральна виборча комісія зареєструвала 9 кандидатів у президенти. Окрім Віктора Ющенка, зареєстрованого у четвер, це Олег Рябоконь, Анатолій Гриценко, Арсеній Яценюк, Петро Симоненко, Володимир Литвин, Сергій Тігіпко, Інна Богословська, Віктор Янукович.

Імена усіх претендентів на президентську посаду стануть відомі 13 листопада.

XS
SM
MD
LG