Спеціальні потреби

У Львові відзначають 20-у річницю визвольних рухів


Колишні дисиденти і правозахисники зібралися у Львові щоб відзначити двадцяту річницю початку народних рухів у Східній Європі. «За нашу і вашу свободу» - під цим гаслом вони боролися за демократію. Нині на конференції вони аналізують здобутки і помилки на своєму шляху.

Цим людям є що згадати. Два десятиліття тому вони стояли біля витоків дисидентських рухів у країнах Східної Європи і республіках колишнього Радянського Союзу. Багато з них керували урядами і були президентами своїх країн. Нині, зібралися у Львові - колисці українського демократичного відроження - поговорити про досягнення і здобутки.

У когось їх більше, хтось лише початку шляху реформ. Але більшість із них переконані – завдяки саме народним рухам країни регіону звільнилися від комуністичного режиму і стали на демократичний шлях розвитку. Ціла низка народів, зокрема й Україна, отримали незалежність.

Посол Польщі в Україні Яцек Ключковський також визнає важливим досягненням покращення стосунків між країнами регіону:

«Саме з цих часів ми почали будувати між поляками і українцями, між нашими народами, нову солідарність. Не тільки в боротьбі, а й у побудові нового демократичного ладу».

Вони розповідають молодим, як колись видавали підпільні газети і організовували страйки, а їх переслідували і садили в тюрми. Щоб ще раз нагадати наступникам, - те, що вони мають нині, дісталося нелегко.

Серед учасників конференції - Надя Дюк, директор європейських та євразійських програм Національного фонду демократії США:

«Ми повинні сьогодні зосередитися не тільки на розмовах про спільні принципи. Ми маємо зробити так, щоб ці досягнення стали незворотніми».

В кулуарах часто лунає думка – гасло дисидентів «За нашу і вашу свободу» - не втратило своєї актуальності. До нього тепер додають «за наше спільне майбутнє», розуміючи, що викликам і загрозам краще протистояти разом.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG