Спеціальні потреби

Альтернативна енергетика може врятувати економіку США

Кожного дня сотні американців втрачають свої робочі місця. Втім представники індустрії виготовлення сонячних панелей кажуть, що їхня галузь може забезпечити роботою сотні тисяч людей.

Кілька років тому у столичному Вашингтоні Рон Реш встановив 36 сонячних панелей на даху свого будинку. Вони виробляють майже 100% електроенергії, необхідної для дому. Система обійшлася у майже 35 тисяч доларів, але Рон каже, що тепер вона заощаджує йому кошти:

«Ми хочемо зменшити нашу залежність від закордонної енергії. У нашому випадку, ми самі її виробляємо на своєму даху».

Рон Реш щодня перевіряє скільки електроенергії виробляють панелі і скільки споживає їхній будинок. Реш очолює групу лобістів індустрії вироблення сонячної енергії і каже, що ця промисловість може забезпечити роботою сотні тисяч американців. Це електрики, слюсарі, покрівельники, столяри – ті, хто втратив роботу через кризу на ринку нерухомості, зможуть знайти її в індустрії сонячної енергії.

80 мільйонів доларів із стимуляційного пакету Конгресу виділено на розвиток енергозберігаючих технологій. Однак аналітики зазначають, що за минуле десятиліття США помітно відстали від своїх конкурентів у енергозберігаючій галузі – Німеччини, Японії і Китаю.

Тим часом Реш закликає збільшити податкові пільги і зменшити відсотки на позички для бізнесів, які інвестують у розвиток енергозберігаючих технологій. Він каже, що таким чином США знову зможуть вирватись уперед подібно до того, як американські Інтернет-компанії завоювали лідерство у 90-их роках.

На сьогодні сонячна енергія задовольняє менше 1% енергетичних потреб США. Однак експерти галузі переконані, що незабаром цей потенціал буде використано більш раціонально.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG