Спеціальні потреби

Нафтогаз завершує реструктуризацію своїх боргів


Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» просить політиків і чиновників утриматися від критичних коментарів про її фінансовий стан до завершення реструктуризації своїх зовнішніх боргових зобов'язань. Цей процес, кажуть у монополії, знаходиться на фінальному етапі. Тому некоректні висловлювання можуть завдати шкоди переговорному процесу і призвести до значних фінансових втрат.

Цього тижня у НАК повідомили, що 93% власників боргових зобов'язань компанії погодилися на запровоновані умови відтермінування виплат до 2014-го року. Натомість їм запропонували збільшену доходність цінних паперів 9,5% річних та державні гарантії повернення коштів.

Керівництво найбільшої енергетичної компанії країни повідомляє, що остаточні умови реструктуризації запозичень ще не оформлені, тому будь-які підрахунки ймовірних втрат є необґрунтованими і некоректними. З цієї причини «Нафтогаз» поки що не хоче оприлюднювати зміст досягнутих домовленостей і пояснює критичний характер коментарів про ситуацію в компанії бажанням отримати «політичні дивіденди» в процесі нової виборчої кампанії.

Напередодні з різкою критикою домовленостей виступив колишній голова НБУ Сергій Тігіпко. Умови реструктуризації боргів він назвав «кабальними». За його розрахунками, відстрочка виплати кредитів обійдеться «Нафтогазу» в додаткові 700 мільйонів доларів. На думку політика, це лише сприятиме зануренню держмонополії в боргову трясовину. Він також поставив під сумнів правомірність надання урядових гарантій за новими облігаціями. Мовляв, такі документи має право підписувати лише міністр фінансів, якого в Україні після відставки Віктора Пинзеника вісім місяців тому, досі не призначили.

Критика на адресу «Нафтогазу» пролунала і з президентського секретаріату. Радник глави держави з міжнародних питань енергетичної безпеки висловив закид у зволіканні із реформуванням газового сектора. Через це, за словами чиновника, призупинено переговори із міжнародними фінансовими організаціями про кредитування модернізацію газотранспортної системи країни. Влітку цього року вони погодилися профінансувати проект за умови виділення ГТС в окрему структуру, яка не буде субсидувати низькі ціни на газ на внутрішньому ринку.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG