Спеціальні потреби

Ющенко вимагає встановлення істини у справі 'Артеку'


Президент України Віктор Ющенко зажадав від правоохоронних органів встановити істину і покарати винних у розбещенні неповнолітніх у Криму. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій у середу на офіційному сайті глави держави. Як мовиться в документі, президент украй стурбований резонансним злочином, а також «незрозумілою втаємниченістю», яку допускають правоохоронні органи. «Складається враження, що комусь кортить приховати реальні факти та імена учасників цих ганебних дій», – цитує слова президента головна служба інформполітики.

Як наголошується в заяві, «Враховуючи особливе значення цієї справи, – адже йдеться про розбещення неповнолітніх дітей, – президент України категорично вимагає від Генеральної прокуратури України забезпечити об’єктивність розслідування щодо усіх фігурантів справи – без огляду на політичний тиск, шантаж, послуги, посади і мандати».

Як виглядає, правоохоронці таки почули вимогу президента. Сенсаційну заяву зробив увечері в середу в ефірі 5 каналу міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Як він повідомив, слідство має докази того, що у розбещенні дітей замішані народні депутати.

«Буквально щойно ми отримали свідчення матері та однієї потерпілої дитини, що до цієї справи справді причетні народні депутати», – сказав Луценко, який раніше заперечував таку інформацію. Водночас головний міліціонер висловив сумнів в об’єктивності отриманих свідчень. «У мене особисто викликає певні сумніви уся ця історія», – зауважив міністр, пославшись на давність подій та суперечливість дитячих свідчень. Як він сказав, міліція ось уже сім місяців розслідує цю справу, і за цей час ніхто з потерпілих не згадував про причетність депутатів.

Шокуючий секс-скандал з політичним підтекстом спалахнув навколо подій у міжнародному дитячому центрі «Артек». Про те, буцімто у таборі ґвалтують дітей, заявив 13 жовтня народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесниченко. Як він сказав в інтерв’ю газеті «Сегодня», серед педофілів-ґвалтівників, окрім власне співробітників «Артеку», є також високопосадовці зі статусом недоторканності.

Інформацію підтвердив «головний борець із мафією» народний депутат від БЮТ Григорій Омельченко. Як він заявив 13 жовтня, у справі про розбещення дітей фігурують прізвища трьох народних депутатів. Причому серед цих прізвищ є його колеги по фракції. Б’ютівець повідомив також, що подавав численні депутатські звернення до правоохоронних органів щодо зґвалтованих дітей. А у середу 14 жовтня Омельченко заявив, що написав заяву на ім’я Юлії Тимошенко про свій вихід із партії «Батьківщина». Свій крок він пояснив нездатністю партії до самоочищення та небажанням залишатися в одній політичній силі з криміналітетом.

«Коли в партії перебувають люди, які мають кримінальне минуле, які сиділи за зґвалтування, за вбивство, мають клички злодіїв у законі, шахраї, що зловживають землею… а всі мої спроби упродовж півтора року ідуть, як вода у пісок, то я пишу заяву про вихід», – сказав Омельченко журналістам. Що ж до історії з нардепами-педофілами, то цей скандал, за його словами, став «останньою краплею».

А тим часом народний депутат від партії БЮТ Віктор Уколов, прізвище якого спливло під час розслідування скандалу, категорично відкинув звинувачення у розтлінні дітей. Він назвав це звинувачення «повною маячнею» та пов’язав із передвиборчою боротьбою. В інтерв’ю газеті «Сегодня» Уколов заявив: якби не президентська виборча кампанія, «цього бруду не було б взагалі».

Звинувачення відкидає також колектив співробітників дитячого центру «Артек». У середу співробітники табору провели мітинг протесту та написали відкритий лист керівникам держави, вимагаючи «припинити політичну вакханалію та втягування імені «Артек» у передвиборчу політичну боротьбу».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG