Спеціальні потреби

Обама працює над новою стратегією війни в Афганістані

Громадська думка є одним з головних факторів, якому адміністрація США приділяє пильну увагу, розмірковуючи, чи посилати додатковий американський контингент в Афганістан.

Експерти зазначають, що мінімальна більшість американців – приблизно 52% – вважають виправданими американські військові зусилля в Афганістані. Але при цьому існують величезні розбіжності в поглядах, які стосуються глибини, обсягу і тривання цих зусиль.

Президент Обама, з одного боку, зіштовхується з опором деяких членів власної Демократичної партії, які хочуть, щоб адміністрація не піддавалась тиску військових збільшити військову присутність в Афганістані. З іншого боку, республіканці вимагають, аби Обама задовольнив прохання командирів.

Конгресмен-республіканець Джон Бойнер зазначив: «Я розумію, що президент прагне переконатися, що наші наступні кроки в Афганістані будуть правильними. Але невиправдане затягування може зашкодити нашим шансам на успіх».

Війна в Афганістані, за оцінкою експертів, призвела до перерозподілу політичних союзів у Вашингтоні. Аналітики стверджують, що люди, які зазвичай є рішучими прихильниками Обами – ліберали і демократи – найменше підтримують воєнні дії в Афганістані, – а в цьому полягає сьогоднішня політика президента.

Рішення Обами стосовно подальших дій в Афганістані, може мати політичний ризик для його адміністрації, – зазначає історик Роберт Даллек:

«Як тільки громадськість налаштовується проти війни, як тільки вона переконується, що війна хоч і не програна, але стає затяжною, це породжує надзвичайні політичні складнощі для президента, підважує його авторитет, віру в його розсудливість і спроможність провести внутрішні реформи».

Класичним прикладом цього історик Роберт Далек наводить участь США у В’єтнамській війні.

Прес-секретар Білого дому Роберт Ґіббс визнає, що ставки в перегляді афганської політики надзвичайно високі:

«Це не випробування однієї людини. Це випробування країни, чи зможе вона знайти відповідне вирішення загрози з боку екстремізму, яка надходить з Афганістану і Пакистану».

Президентське рішення щодо стратегії в Афганістані очікується найближчим часом.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG