Спеціальні потреби

Дилема медичного страхування у США очікує вирішення

Майже 65 відсотків американців мають медичне страхування, покликане оплачувати і звичайні візити до лікаря, і лікування серйозних захворювань. Але трапляється, що люди навіть з найкращими страхувальними полісами раптом дізнаються, що їм відмовлено в оплаті певних медичних процедур. Родині двохрічного Ейрама Вильямса все ще доводиться долати наслідки відмови страхувальної компанії оплатити певні процедури.

Сьогодні двохрічний Ейрам Вильямс в усьому намагається наздогнати старшого брата. Важко уявити, що рік тому він боровся за своє життя після операції на відкритому серці.

Джайрін Вильямс, мати хлопчика каже, що його стан був настільки серйозним, що лікарі не могли повірити, що він вже прожив 9 місяців.

Як розповідає Джайрін, вона приїхала з дитиною до лікарні через грип, але виявилось, що ситуація була значно серйозніша. Зокрема, важко було змусити страхування платити за лікування.

«Лікарня прийняла наш страхувальний поліс, але не окремі її спеціалісти. Ми почали отримувати неочікувані рахунки. «Але ж чекайте, ми ж застраховані!», - нагадувала їм жінка.

Ситуація погіршилась, каже Джайрін Вильямс , коли дитині було виписано Віагру - однією з дій якої є лікувати порушення функціонування легенів.

«Лікар написав довгого листа з роз’ясненням потреби в цьому препараті і додав історію хвороби. Страхування все одно відмовилось платити - а ці лікі дуже дорогі!»

Без страхування родині довелось платити по 600 доларів на місяць за медикаменти. І це в додаток до 5 тисяч, які виплачувались за візити до спеціалістів.

В Америці багатьом пацієнтам доводиться вступати з страхувальними компаніями в переговори, щоби домогтись покриття своїх медичних витрат.

Лікар Дейвид Вулзі розповідає, що саме з фінансовими проблемами йому доводиться стикатись щодня у приймальні швидкої допомоги однієї з лікарень Майамі.

«Одним із плюсів цієї лікарні те, що тут є абсолютно усе, що може знадобитись пацієнтам. Я ж витрачаю половину мого часу на пояснення чому саме вони не отримають необхідного їм, скільки це коштуватиме, і що треба було б зробити, але не буде зроблено».

Головною метою планованих змін є поширити медичне страхування на більшість громадян і запевнитись, що страхувальні компанії оплачуватимуть рахунки своїх клієнтів.

На поточний момент, - вказує лікар Дейвид Вулзі – пацієнти змушені більше турбуватись фінансами, ніж здоров’ям. На його погляд, це цілком невідповідне.

Втім не всі вважають, що реформа гарантуватиме повніше медичне страхування. Критики вважають, що більший урядовий тиск на приватні страхувальні компанії може пошкодити деяким людям - як наприклад, Джуді Смит - яка цілком задоволена своїм страхуванням.

«Це може нас торкнутись, тому що ми маємо страхування, але в разі реформи від нас його можуть забрати», - каже ця жінка.

У випадку Ейрама страхування погодилось заплатити за Віагру тільки після того, як його матір почала публічно виступати на цю тему. Тепер препарат йому більше не потрібний, але медична епопея ще не завершена.

«Ми все ще ризикуємо страшною заборгованістю через те, що здатні оплачувати частину медичних витрат на лікування сина, хоча ми й застраховані. І це страшно», - зізнається Джайрін Вильямс

При цьому вона рада, що має страхування і усвідомлює, що багато родин позбавлені цього.

«Думаю, що половина банкрутств стається через медичні витрати. Так не повинно бути. Ситуацію слід виправити», - вважає ця жінка.

Родина також боїться, що страхувальна компанія може виключити Ейрама з полісу через великі витрати. Джайрін підтримує реформу частково і тому, щоб страхувальні компанії не змогли цього зробити ані в її випадку, ані з іншими пацієнтами.

«Було нелегко, але я врятувала життя сина і він отримав належну медичну опіку. Хотілося б, щоби таку можливість мали і інші американці», - каже Джайрін Вильямс.

Саме такого типу питання є тепер в полі зору американців і розглядатимуться вони в Конгресі в найближчому майбутньому.Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG