Спеціальні потреби

Експерти: H1N1 - особлива загроза для вагітних жінкок

Незабаром вакцина проти вірусу H1N1 буде доступна для широкого загалу у США. Перша партія вакцини буде у формі спрею для носа. Втім він не рекомендований вагітним жінкам. Представники галузі охорони здоров’я застерігають, що вірус H1N1 становить особливу загрозу для вагітних.

Директор Національного центру імунізації і респіраторних заховрювань Енн Скачет каже, що 28 вагітних жінок у США померли від цього вірусу:

«Це справді дуже сумні показники. Це 28 із 100 жінок, заражених вірусом свинячого грипу, які потрапили до відділень інтенсивної терапії. Загроза вірусу H1N1 для вагітних жінок справді дуже велика».

Лікар Ричард Бессер пояснює чому саме:

«Дитина впирається у легені матері, через що вагітним жінкам важко глибоко дихати і це збільшує ризик захворіти пневмонією. По друге, під час вагітності змінюється імунна система жінок, а відтак зменшується здатність організму боротися з інфекціями. По третє, багато вагітних вже мають малих дітей, які можуть принести вірус зі школи, що теж збільшує загрозу заразитися».

Центр контролю за захворюваннями і профілактики закликає всіх зробити щеплення, особливо вагітних, які можуть опинитися під загрозою смерті.

Очікують, що спрей для носа, розроблений для людей віком від 2 до 49-ти років, днями буде доступний в аптеках. Вагітні жінки зможуть отримати ін’єкцію, невдовзі після цього.

Багато людей прислуховуються до застережень медиків. Однак є й такі, що залишаються скептиками. Нещодавнє опитування свідчить, що лише одна із трьох американських сімей зробить щеплення своїм дітям.

XS
SM
MD
LG