Спеціальні потреби

У Чикаго відбувся з’їзд лауреатів Медалі Пошани 

У 1862 році Конгрес США затвердив найвищу військову нагороду країни – Медаль Пошани. Нею нагороджують за індивідуальну хоробрість та відвагу, проявлену у військових операціях. З часу її утвердження, власниками медалі стали 3448 ветеранів, переважно, Другої світової та війн у Кореї і В’єтнамі. Щороку вони збираються, аби згадати минуле і вшанувати пам’ять побратимів, які удостоїлися нею посмертно. Цьогорічна зустріч, відбувалася у Чикаго.

Недавно на церемонії у Білому домі сержант сухопутних військ США Джаред Монті став черговим лауреатом Медалі Пошани -- три тисячі чотириста сорок восьмим. Вручаючи нагороду родині покійного сержанта, президент Барак Обама сказав:

«Співчутливість. Наполегливість. Сила. Любов до своїх товаришів по зброї. Це – цінності, які визначали життя Джареда Монті, цінності, які він виявляв під час тих дій, які ми вшановуємо тут сьогодні».

У 2006 році Монті та його побратими потрапили під обстріл в Афганістані. Відбиваючи атаку, Монті загинув, рятуючи інших. За цей подвиг його було нагороджено медаллю посмертно.

У Чикаго, де цього року відбулася зустріч живих лауреатів Медалі Пошани, присутні не оминули героїзму загиблих.

Промовляючи до зібраних, співголова Організаційного комітету з’їзду Ед Трейсі зазначив:

«Шість медалей пошани призначено посмертно за хоробрість в Іраку та Афганістані. Нагорода Джареду Монті ще раз підкреслює, наскільки важкою є війна, в якій наші війська цілодобово знаходяться в зоні боїв, не знаючи, хто ворог».

Ален Келоґ воював у В’єтнамі. У березні 1970 року він своїм тілом прикрив товаришів, за що отримав Медаль Пошани. Щороку він прибуває на зібрання, щоб побути у товаристві з іншими ветеранами-лауреатами нагороди:

«Зараз нас всього 95, а коли я отримав нагороду нас було 188. Ми втрачаємо людей. Вік робить своє. Від нас відійшло багато ветеранів Другої світової, війн у Кореї та В’єтнамі. Ми втрачаємо надто багато людей».

Щорічні зібрання ветеранів не лише нагода поспілкуватися. Організатори роблять їх тематичними. Ед Трейсі сказав, що цього року зустріч проходила під гаслом «Будь мужнім»:

«Багато людей не усвідомлюють, на які жертви йдуть ці солдати. Тому їх завдання розповісти людям про мужність, яку слід виявляти роблячи рішення щодня в повсякденному житті. Вони збираються в різних частинах країни, в різних містечках, і промовляють до школярів, щоб продемонструвати їм цінності патріотизму і служби країні».

Келоґ більш ніж тридцять років відслужив у Корпусі морської піхоти. Відтак він пішов на працю в Міністерстві справ ветеранів і сьогодні допомагає бездомним колишнім військовослужбовцям, які осіли на Гавайських островах. Перебуваючи в Чикаго, Келоґ відвідав деяких хворих ветеранів, у тому числі Роналда Пітерсена. Пітерсен служив у морській піхоті під час В’єтнамської війни. Сьогодні він лікується у госпіталі імені Джесі Брауна, що у Чикаго. Він каже, що лауреати Медалі Пошани заслуговують на повагу і вдячність усіх американців.


Інше за темою

XS
SM
MD
LG