Спеціальні потреби

Населення планети зросте до семи мільярдів через два роки

Вже за два роки населення у світі перетне позначку у сім мільярдів. Про це говорить звіт американської організації, що займається вивченням цих процесів. При чому найшвидшими темпами зростає населення в країнах на шляху розвитку. Якщо теперішня тенденція збережеться, Індія скоро пережене за кількістю населення Китай, а на африканському континенті кількість людей до 2050-го року подвоїться.

Незважаючи на низьку народжуваність у розвинених державах, населення світу продовжує зростати, переважно рахунок найбідніших країн. За підрахунками експертів, менше ніж за два роки населення планети зросте до семи мільярдів.

В Африці, де народжуваність висока, смертність почала подати. Боротьба з ВІЛ-СНІДом, малярією та іншими смертельними хвороба дає позитивні результати. Такими темпами, протягом наступних 40 років населення континенту зросте на мільярд людей.

Сьогодні 80% маленьких мешканців планети живуть в Африці та Азії. Цей відносно непродуктивний прошарок населення потребує соціальні послуги, освіту, медичну опіку, а з часом працевлаштування. За даними світового банку, лише кожна десята африканська дитина закінчить середню школу. І лише один відсоток отримає вищу освіту.

Прогодувати зростаюче населення планети стає все важче. Бідність залишається головною проблемою густозаселених районів планети. Демографи попереджають, що зріст населення, особливо в Африці, спонукає міграцію до міст. У результаті, бідні райони міст зростатимуть і керувати ними буде все складніше.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG