Спеціальні потреби

Український уряд бере нові позики на підтримку економіки


Український уряд вдається до нових зовнішніх запозичень для підтримки економіки в період фінансової кризи. Кабмін підтвердив отримання 400 мільйонів доларів кредиту від Світового банку. Гроші планують витратити на підтримку фінансового сектора, – повідомила у понеділок прем'єр-міністр Юлія Тимошенко. Урядовці зазначають, що кредит отримано на привабливих умовах – термін погашення позики складе 30 років. Київ сподівається позичити у Світового банку ще 350 мільйонів доларів.

Українська влада просить грошей на фінансування масштабних енергетичних проектів. Президент Віктрою Ющенко вважає надзвичайно важливою підтримку Світовим банком проекту реабілітації гідроелектростанцій та розвитку малої гідроенергетики. Гроші міжнародної фінансової установи хочуть також залучити для модергізації національної газотранспортної системи.

Київ також розраховує ще до кінця року отримати майже чотири мільярди доларів від Міжнародного валютного фонду. Виділення кредиту знаходиться під загрозою, оскільки Україна досі не виконала низки умов, на яких надаються гроші. Експерти МВФ мають прибути в Київ у жовтні для обговорення ситуації.

Міжнародні фінансові організації наполягають на збільшенні тарифів на газ як одному із важелів оздоровлення бюджетної кризи. Зростання цін на енергоносії має стимулювати їх економію, кажуть експерти МВФ та Світового банку. Однак уряд, побоюючись соціального вибуху, не наважується на такий непопулярний крок – адже невдовзі початок виборчої кампанії.

Тим часом Держкомстат фіксує зниження доходів громадян – у серпні середня зарплата в Україні впала майже на 5% і нині становить менше 2000 гривень на місяць. З початку року заборгованість підприємтсв перед працівниками зросла більш ніж на третину. Все частіше українські працівники вдаються до оголошення страйків із вимогами збільшення зарплатні та її вчасної виплати. У понеділок у Харкові, протестуючи проти декількамісячної затримки зарплати, на роботу не вийшли працівники комунального еклектротранспорту. Страйк оголосили пілоти однієї із найбільших українських авіакомпаній «Аеросвіт».

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG