Спеціальні потреби

ЦВК дає час кандидатам у президенти до 13 листопада


Імена усіх претендентів на президентську посаду в Україні стануть відомі 13 листопада. Як повідомили члени Центральної виборчої комісії, саме цей день визначено як останній термін офіційної реєстрації кандидатів.

Власне виборчий процес стартує 19 жовтня, – нагадав на прес-конференції у понеділок заступник голови ЦВК Андрій Магера. А відтак, за його словами, усі бажаючі балотуватися матимуть достатньо часу – майже місяць – на те, аби оформити й подати необхідні документи. При цьому Магера запевнив: жодних необґрунтованих обмежень з боку ЦВК не буде; зареєструватися кандидатом у президенти зможе кожен, хто виконав відповідні вимоги законодавства.

Наразі ж, поки точна кількість претендентів невідома, у Центрвиборчкомі виходять із приблизних цифр. За попередніми розрахунками, у бюлетенях стоятиме зо три десятки прізвищ, а у виборчих комісіях працюватиме майже два мільйони осіб.

У ЦВК порахували також приблизні витрати і б’ють на сполох: бракує грошей! Як повідомила заступник голови Центрвиборчкому Жанна Усенко-Чорна, для проведення цих президентських виборів знадобиться щонайменше 1 мільярд 271 мільйон гривень, тоді як у бюджеті-2009 передбачено майже удвічі меншу суму – 712 мільйонів. Що ж до бюджету на наступний рік, то перспективи його ухвалення, як відомо, досі туманні. Якщо фінансова проблема не буде вирішена, то нічим буде платити зарплатню членам виборчкомів, – застерегли представники ЦВК. На прес-конференції вони закликали Верховну Раду ухвалити закон про Держбюджет-2010 і виділити гроші, необхідні для організації голосування.

Водночас у Центрвиборчкомі відкидають можливість зриву виборів. Як заявили члени комітету, ЦВК і виборче законодавство здатні перешкодити застосуванню будь-яких технологій, спрямованих на зрив виборів.

«Якщо в Україні буде працювати закон і діятиме відповідальність за його невиконання, будь-які технології просто приречені на невдачу», – наголосила Усенко-Чорна.

Нагадаємо: перший тур президентських виборів в Україні відбудеться 17 січня 2010-го року.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG