Спеціальні потреби

Піттсбург приймає учасників саміту Великої двадцятки

Лідери двадцяти країн, які збираються на саміт у місті Піттсбург, шукатимуть шляхи виходу з економічної кризи та говоритимуть про наступні кроки у боротьбі з глобальним потеплінням. Піттсбург не випадково став місцем проведення саміту.

Свого часу місто було великим індустріальним центром. Його економіка розвивалась завдяки сталеливарній промисловості, що негативно позначалось на екології міста. Однак, тепер Піттсбург – серед лідерів з розвитку енергозберігаючих технологій.

Для церемонії відкриття саміту обрали скляне приміщення ботанічного саду Піттсбурга, яка є яскравим прикладом тих змін, які відбулися у Піттсбургу. В цій оранжереї не лише вирощують рослини, але й запроваджують інноваційні технології. Працівники саду стверджують, що це приміщення найбільше енергетично економне у світі серед будівель цього типу. Воно обігрівається і охолоджується у природний спосіб. Виконавчий директор оранжереї Ричард Піесенті зазначає:

«На глибині п’яти метрів закопано 600 метрів труб. Коли гаряче повітря виходить через дах цієї оранжереї, через підземні труби входить охолоджене повітря. Це як безкоштовний кондиціонер, який не використовує жодної електроенергії і допомагає підтримувати прохолоду у приміщенні».

Міський палац з’їздів, де проходить саміт, також обладнаний сучасними технологіями. Будинок використовує енергію сонця з допомогою батарей встановлених на даху.

Важко повірити, що такі радикальні зміни відбуваються у місті, яке колись завдавало великої школи довкіллю. У час розквіту сталеливарної промисловості місто потопало у клубах чорного диму. Мешканці пригадують, що чисте небо над містом можна було побачити тільки коли страйкували працівники заводів.

Втім сьогодні, на зміну сталеливарній промисловості, яка втратила свою колишню потужність, стрімко розвивається індустрія виготовлення сонячних панелей.

В один із заводів, який виробляє високотехнологічні сонячні панелі, інвестовано понад сто мільйонів доларів. Цей завод постійно набирає нових працівників, оскільки регіон використовує дедалі більше енергозберігаючих технологій.

Мешканці міста сподіваються, що лідери Великої двадцятки будуть вражені внеском Піттсбурга в охорону довкілля.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG