Спеціальні потреби

Біля Вашингтона пройшов український фестиваль

Минулими вихідними на території українського православного собору св. Андрія Первозваного, що неподалік Вашингтона, пройшов сьомий щорічний український фестиваль. Щороку він збирає дедалі більше гостей, серед яких – не лише українці. Цього року на фестиваль з`їхалося кілька тисяч гостей, у тому числі чимало американців. Що саме їх туди привело? Нагода познайомитися з українською культурою і звичаями.

Протягом вихідних гості насолоджувалися природою, куштували українські страви, слухали українські пісні. Гасло «Купуй українське» на фестивалі говорило про себе скрізь – починаючи від їжі і закінчуючи національним одягом, вишитими рушниками. І хоча присутність всього цього є традиційною для таких заходів, цього року фестиваль пройшов по-особливому, адже познайомитися з українською культурою та звичаями прийшло чимало американців. І це зрозуміло – у переддень фестивалю про нього писали такі відомі газети як Вашингтон Пост, Вашингтон Таймз та український англомовний тижневик The Ukrainian Weekly.

Про ціль фестиваю розповів голова його Організаційного комітету Андрій Філіпов:

«Наша ціль завжди є, щоби навчити американців про українські традиції, мистецтво, українську їжу та напої. І щоби їм було приємно тут бути. Щоби вони познайомилися з українцями і зрозуміли, що ми гарний нарід і у нас гарні люди».

Цьогорічною особливістю стало й те, що розваги були організовані не лише для дорослих, але й для дітей. Останні мали нагоду погратися на встановлених для них майданчиках. Також спеціально для дітей сюди привезли поні і, звичайно ж - чимало солодощів.

Андрій Філіпов наголосив на бажанні Організаційного комітету пропонувати дітям особливі розваги:

«Нашим бажанням було, щоб діти почували себе тут приємно, щоб хотіли тут бути. І як діти приходять, то й батьки приходять. І фестиваль буває більш успішним».

Загалом над проведенням фестивалю працював не лише Організаційний комітет, але й багато волонтерів. А це близько пів сотні людей.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Threads

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Threads

XS
SM
MD
LG