Спеціальні потреби

Проблема кліматичних змін очима генсека ООН

Організація Об’єднаних Націй далі знаходиться в авангарді міжнародних зусиль, які мають на меті сповільнення темпів глобального потепління. Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун закликає до якнайшвидшого укладення нової угоди в цій справі. На його заклик відгукнулось приблизно майже сто керівників держав і голів уряду, які прибули до Нью-Йорку для участі в одноденному кліматичному саміті напередодні відкриття 64-ої сесії Генеральної Асамблеї ООН. Результат цієї зустрічі визначить, чи слід сподіватись поступу на переговорах цього року в Копенгагені в питанні укладення нової глобальної угоди про кліматичні зміни.

Науковці б`ють на сполох. На планеті відбуваються зміни, і не на краще. Льодовики надто швидко тануть, рівень світових океанів підвищується, бурі і негоди стають дедалі частішими явищами, повені та посухи нищать посіви і худобу. На погляд дослідників, якщо не сповільнити темпи глобального потепління тепер - майбутнім покоління буде ще важче.

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун каже, що побачив суть проблеми на власні очі, коли недавно відвідав Арктику.

«Стоячи на арктичній кризі, я відчув неймовірну силу природи. Водночас у мене було сильне почуття невідкладності, почуття уразливості нашого світу. Я бачив, як ці льодовики тануть. І якщо ми не вдамось до негайних заходів, кажуть науковці, то до 2030 року Арктика може стати фактично вільною від криги».

Головним фактором у глобальному потеплінні є зростання рівня двоокису вуглецю в атмосфері. Цей газ накопичується у результаті таких процесів як спалювання нафтопродуктів і вугілля, а також знищення лісів. Промисловість, сучасне сільське господарство і вирубування лісів у різних країнах світу є головними причинами глобального потепління. Головними винуватцями у цьому процесі - на погляд експертів - є Китай, Сполучені Штати, Бразилія та Індонезія.

Міжнародна громадськість вимагає укладення нової угоди щодо зменшення викидів вуглекислого газу в атмосферу і сподівається, що переговори тепер можуть підготувати базу для укладення і підписання нового договору на зустрічі в Копенгагені у грудні.

Організація Об’єднаних Націй намагається надати країнам на шляху розвитку фінансову допомогу, щоби і вони почали впроваджувати заходи для боротьби з кліматичними змінами. ООН та інші передбачають, що така допомога може коштувати 400-600 мільярдів доларів щороку.

І в час, коли країн світу докладатимуть зусиль для укладення угоди в грудні, Пан Ґі Мун зазначає, що кожен житель планети може вже сьогодні зробити свій внесок у цю справу.

«Коли я подорожую, я завжди вимикаю лампи, коли не потрібно світла. Води уживаю дуже мало. Намагаюсь у різні способи зменшити випуск двоокису вуглецю в природне середовище. Намагаюсь бути лідером, який служить прикладом для інших».

Генеральний секретар висловлює сподівання, що не лише державні керівники, але людство загалом зрозуміє невідкладність цієї справи.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG