Спеціальні потреби

НАТО закликає Росію до нового партнерства


НАТО пропонує нове партнерство з Росією і вважає, що обидві сторони повинні співпрацювати у галузі безпеки. Президент Барак Обама хоче відмовитися від планів розгорнення баз ПРО в Центральній Європі на користь, так званого, «нового підходу» до захисту Сполучених Штатів та їх союзників у НАТО, що привітав прем’єр-міністр Володимир Путін.

Під час виступу в Брюселлі Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмусен закликав Росію до «спільного перегляду» викликів 21 століття у ділянці безпеки. Росія, зазначив він, повинна бути «справжнім співучасником» і «партнером» у вирішенні питань європейської і міжнародної безпеки.

Росія, НАТО і Сполучені Штати, зазначив Расмусен, повинні розглянути питання поєднання систем протиракетної оборони у «відповідний на це час».

Уповноважений Росії у НАТО Дмитро Рогозін назвав зауваги Расмусена «дуже позитивними і дуже конструктивними» і вказав на доцільність спільного аналізу різних пропозицій.

Відносини між Росією і Західною Європою дещо поліпшились після розпаду Радянського Союзу. Втім, напруження знову зросло торік, коли Росія намагалась збільшити свої впливи на території колишніх комуністичних держав у Східній Європі та вислала свої війська до Грузії.

Промова Генерального секретаря ООН – це сигнал про новий підхід до російсько-західних відносин.

Одночасно з ініціюванням нових відносин із Росією, Расмусен закликав Москву приєднатися до західної коаліції для витворення «максимального тиску» на Іран і покінчення з його ядерними амбіціями.

Прем’єр-міністр Володимир Путін назвав рішення президента Барака Обами про згорнення планів щодо розташування систем протиракетної оборони у Польщі і Чехії «правильним і сміливим». У своєму телевиступі він висловив сподівання на подальші кроки для поліпшення взаємозв’язків.

Президент Барак Обама сказав, що відмовляється від планів ПРО в Центральній Європі на користь нового підходу, що забезпечить, за його висловом, «сильнішу, розумнішу та швидшу оборону» із застосуванням «перевірених і ефективніших » можливостей.

Міністерство оборони США каже, що нова система на території Північної та Південної Європи буде використовувати радари і перехоплювачі, як також ракети встановлені на кораблях.

Президент Обама вказав, що нові зміни зроблено на підставі переоцінки можливостей іранської ядерної програми. Система ПРО у Центральній Європі була розрахована на нанесення контрудару у відповідь на можливий напад зі сторони Ірану.

Колишній президент США Джордж Буш вперше запропонував розгорнення протиракетних оборонних систем у Польщі та Чехії у 2006 році. Росія негайно засудила ті заходи і погрозила розмістити свої ракети на кордоні з Європейським Союзом, якщо Вашингтон реалізує свої плани.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG