Спеціальні потреби

Конгресмен отримав офіційну догану за образу президента

Не пройшло й тижня після звернення президента США до обох палат Конгресу, як Палата представників США офіційно засудила конгресмена-республіканця, який назвав Барака Обаму брехуном. Джо Вілсон став першим конгресменом в історії Конгресу, якому формально висловлено догану за образу президента. Згідно з правилами Конгресу, законодавці мають право заперечувати президенту під час дискусії, але персональні образи заборонені.

Навіть після голосування конгресмен Джо Вілсон наполягає на своєму.

«Це лише політична гра, яка, на думку самого президента, не повинна відбуватися», - каже законодавець.

За словами демократів, Вілсон міг уникнути догани, якби публічно вибачився перед колегами за порушення правил Конгресу під час виступу президента, коли вигукнув: «Ви брешете!»

Однак, конгресмен Вілсон відмовився від цього. Він наполягає, що вибачився перед президентом і цього достатньо.

«Президент сказав, що час для ігор закінчився і я з ним погоджуюсь. Він прийняв моє вибачення і питання закрито».

Проте демократи, як наприклад конгресмен Джеймс Клайберн, вважають, що Джо Вілсон порушив етикет та дискредитував Палату представників.

«Це питання правил етикету Палати представників та непристойної поведінки», - вважає він.

Лідер республіканської меншості в Конгресі Джон Бейнер вважає це нічим іншим, як «партійним трюком», покликаним відволікти увагу людей від справжньої проблеми.

Втім конгресмен-республіканець Боб Інґліс - колега Джо Вілсона із його рідного штату Південна Кароліна - у цьому випадку став на бік демократів.

«Ми повинні визнати, що це не було правильно. Нам не потрібні антигерої».

Сам конгресмен Джо Вілсон - який передав своє вибачення президенту Бараку Обамі не особисто, а через главу його адміністрації - розмістив на своєму Інтернет-сайті відеоролик, в якому своє здивування поведінкою конгресмена висловлює навіть його дружина.

«Джо зателефонував мені після виступу у середу, і я запитала його, хто був цей ненормальний, який вигукнув: «Ви брешете»… Він відповів: «Це був я»… Я перепитала: «Та ні, хто ж насправді це зробив?».

Засуджений колегами чи ні, один вигук перетворив Джо Вілсона з маловідомого конгресмена на зірку політичних дебатів. Хоча загалом американське суспільство засудило його поведінку, в країні знайшлося чимало людей, які ототожнюють свої погляди з вигуком Вілсона.

Наступного року виборча кампанія за його місце в Конгресі може стати однією з найбільш фінансованих в історії США. Впродовж 6 днів після цього інциденту до виборчого фонду Джо Вілсона надійшло майже два мільйони доларів пожертв. За цей же період, його опонент - демократ, зібрав півтора мільйона доларів.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG