Спеціальні потреби

Як один літній табір у Каліфорнії сприяє здоров’ю сімей

Проблема ожиріння серед американських дітей змушує лікарів бити на сполох. Згідно з останніми даними, кожна третя дитина у США занадто повна, або страждає від ожиріння. Експерти пояснюють це тим, що діти мало рухаються, проводячи більше часу перед телевізором чи комп’ютером, як також зайнятістю батьків.

У родинах, де батьки працюють повний робочий тиждень, часу на приготування здорової їжі не залишається і тому сім’ї часто харчуються у ресторанах швидкого приготування. У результаті всі набирають зайву вагу. На допомогу таким родинам прийшов літній табір у Каліфорнії, де можна гарно відпочити, а заодно і схуднути.

Як і більшість дітей, 11-річний Коллін Робінсон приїхав у табір з великими надіями. З ним приїхала і його мама Кріста.

Літній табір «Велспринґ Академі» - не просто місце відпочинку. Спеціалізується він у тому, що пропонує програму схуднення для всієї родини - навіть для тих, хто не страждає від зайвої ваги. Програма дуже різностороння і передбачає не лише дієту, пояснює директор цієї програми Сюзан Борґман:

«Для одних це стане перетворенням, а для інших - усвідомленням проблем рідних».

На початку заїзду табірників зважують. Вага Крісти - 151 кілограм, Колліна - майже 113. Обоє страждають від ожиріння і знають, що це небезпечно для здоров’я.

Кріста – мати-одиночка. Часу на приготування їжі у неї немає, тому вона і син часто їдять у ресторанах швидкого приготування.

«Моя найулюбленіша страва - смажений гамбургер у Макдональдсі без цибулі, зі сиром», - каже Коллін Робінсон.

Однак у цьому таборі гамбургерів не подають. Тут вчать здоровому способу харчування і спонукають займатися спортом. Обов’язкові прогулянки - одна з умов перебування у таборі.

Також учасників табору вчать готувати низькокалорійну їжу і стежити за калоріями. Крім цього їх заохочують розповідати про те, як вони набрали зайву вагу. Дослідники вважають це важливою частиною процесу перетворення.

Коллін негайно втягнувся у програму. Натомість Кріста звикала кілька днів, допоки не зрозуміла, що астма її сина була лише відмовкою, аби нічого не міняти у житті.
«Це стосується не тільки його, але і мене - нібито ми не можемо чогось робити через астму Колліна», - визнає Кріста Робінсон.

Першим відкриттям для хлопця стало те, що вегетаріанський гамбургер нічим не гірший від його улюбленого м’ясного.

«Він здоровіший і смакує навіть краще», - каже Коллін Робінсон.

А от Крісті здорове харчування не смакувало.

«Я думала, Боже, ми будемо їсти усі ці фрукти й овочі. Ми ніколи не побачимо знову шоколад. Таке життя не для мене», - визнає Кріста Робінсон.

Два тижні перебування у таборі злетіли дуже швидко, а з ними і зайва вага. Кріста втратила 7 кілограмів. Коллін - 7 з половиною. Але чи втримаються вони дома?

«Для нас головне позбутися старих звичок!», - підсумовує Кріста Робінсон.

Позбуватися старих звичок Кріста вирішила з холодильника…

Минуло ще 6 тижнів. Кріста втратила ще 15 кілограмів, а Коллін - 16. Обоє кажуть, що спеціалізований літній табір допоміг їм не лише схуднути. Вони шкодують, що не зробили цього раніше.

«Я не хотів, щоб мама так виглядала, і я не хотів виглядати так як вона… Я хочу бути, як усі…», - говорить Коллін Робінсон.

«Я хочу, щоб він взяв усе, що дає життя і не був позбавлений багатьох речей, як це сталося зі мною», - додає Кріста Робінсон.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG