Спеціальні потреби

У Вашингтоні пройшли протести проти політики Обами

Десятки тисяч людей вийшли на вулиці американської столиці, висловлюючи свій протест проти того, як теперішня адміністрація розпоряджається державними фінансами. Центром їхнього обурення була ініціатива Барака Обама провести комплексну медичну реформу у США, яка, як вважають її критики, коштуватиме бюджету країни трильйони доларів додаткових витрат.

Перший протест, організований впливовою консервативною групою під назвою «Експрес незадоволених», був проведений ще наприкінці серпня у місті Сакраменто, Каліфорнія. Після відвідування понад тридцяти міст, група завершила своє турне акцією протесту у Вашингтоні.

Активісти групи загалом виступають проти збільшення податків та проти збільшення втручання уряду в життя людей. Серед різких критиків уряду Обами, які взяли участь у мітингу, - Кевін Фішер.

«Ця адміністрація зробить усю країну банкрутом. І я протестую проти цього. Я роблю все, що можу, як американський громадянин, щоб захистити свої права».

Невдоволення зокрема медичною реформою висловив інший учасник протесту Рассел Еймонс.

«Коли йдеться про реформу охорони здоров`я, яка прямо заторкає життя кожного, я не думаю, що ці протести припиняться аж поки Барак Обама не піде з Білого дому».

Самого Барака Обами на час протесту у Вашингтоні не було. Він був у штаті Міннесота, пропагуючи деталі медичної реформи, яку він щосили намагається провести у Конгресі ще до кінця цього року. Настрій у залі, де виступав президент, кардинально відрізнявся від настрою на вулицях столиці. І дуже переконувати свою аудиторію Обамі не доводилося.

«Якщо ми нічого не зробимо, ваші витрати на лікування ростимуть швидше, ніж ваша зарплата. Якщо ми нічого не зробимо, більше підприємств збанкрутує, і менше нових зможе стартувати. Якщо ми нічого не зробимо, державні витрати за програмами «Медікер» і «Медікейд», які надають медичну допомогу пенсіонерам, стануть більшими ніж всі інші державні витрати разом взяті. Цього не можна допустити».

У Міннесоті, президент намагався пояснити близько десяти тисячам людей, які прийшли на зустріч, чому приватні страхові компанії не хочуть, аби реформа була прийнята. На його думку, вони бояться втратити ті прибутки, які мають зараз. Саме тому вони поширюють неправдиву інформацію серед людей про деталі реформи, налаштовуючи населення проти неї.

Насправді, каже Обама, реформа забезпечить медичною опікою усіх американців. Серед них - близько 30 мільйонів тих, які не можуть сьогодні собі дозволити купити медичного страхування. І, як підраховують експерти-прихильники плану Обами, завдяки зменшенню ціни на медичні послуги, витрати людей та держави на медицину – загалом зменшаться, що позитивно відіб‘ється на бюджеті країни у довгостроковій перспективі.
Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG