Спеціальні потреби

Нью-йоркське метро - уразлива мішень для терористів

Після атак 2001 року уряд США розпочав посилювати безпеку по всій країні. Однак, експерти стверджують, що вісім років після трагедії система метрополітену міста Нью-Йорк залишається уразливою.

Місто Нью-Йорк зробило багато для покращення безпеки. Однак, на думку експертів, метро залишається відносно легкою мішенню для потенційних терористів. Особливо тунелі, які проходять попід рікою Гудсон, якою оточений головний півострів міста Мангеттен.

На погляд експерта з питань безпеки Ричарда Кларка, терористи, якщо вони спостерігають за безпекою міста, бачать, що вона не особливо покращилась.

Уряд визнає, що тунелі є Ахілесовою п’ятою нью-йоркського метро. Вибух чи інший теракт міг би зупинити цю транспортну систему на роки.

Серед можливих сценаріїв - вода з річки почне заливати тунель і не зупиниться. За деякими підрахунками, в результаті одного такого інциденту могло б загинути дев’ятнадцяти тисяч людей.

Чотири роки тому уряд міста оголосив про встановлення сучасної системи спостереження вартістю у понад двісті мільйонів доларів. Система повинна була почати працювати минулого року, але вона все ще не встановлена. Справа в тому, що місто та підрядник, який взявся за встановлення системи, - судяться, і робота зупинилась.

Місто вже заплатило 250-300 мільйонів доларів виробнику а все що можна показати - хіба що судові документи.

На відміну від Нью-Йорка, метро у Вашингтоні, Атланті та інших великих містах вже встановили нові системи спостереження.

Ричард Кларк сподівається, що міністр внутрішньої безпеки в скорому часі отримає список пріоритетних проектів, які мусять бути завершені, і що ця проблему буде поставлено на перше місце.

Тим часом чотири мільйони мешканців Нью-Йорка, продовжують щодня користуватися послугами метрополітену.
Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG