Спеціальні потреби

За блокування Ради депутатам віднині не платитимуть


Робота українського парламенту традиційно виявилася заблокованою депутатами фракції Партії регіонів. Під час Погоджувальної ради депутати так і не дійшли згоди щодо розгляду законопроекту про підвищення соціальних стандартів.

Пізніше лідер Партії регіонів Віктор Янукович заявив: «Якщо не будуть підвищені соціальні гарантії для пенсіонерів, дітей-сиріт і багатодітних родин, Рада не буде працювати». Реагуючи на зауваги уряду щодо відсутності коштів для таких масових виплат, Янукович пропонує прем`єру Юлії Тимошенко спрямувати на ці цілі запозичення МВФ.

«І ми не дамо цьому урядові за рахунок цих коштів, що сьогодні накопичені на рахунках казначейства, робити передвиборчу кампанію, знову обманювати людей і такою ціною йти до влади», - підкреслив він.

Водночас, на думку спікера Володимира Литвина, вимоги ухвалити рішення про підвищення мінімальних соціальних стандартів із відповідним блокуванням парламентської трибуни є «приводом для того, щоб остаточно зруйнувати керованість в Україні».

Литвин заявив, що пропонував розглянути всі відповідні зареєстровані законопроекти, і якщо один з них буде прийнятий за основу, визначитися із датою його остаточного розгляду, дати доручення уряду про внесення змін до бюджету щодо реального фінансування підвищення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати.

Друга пропозиція полягала у визначенні дати розгляду єдиного узгодженого законопроекту із одночасним внесенням змін до бюджету, які «чітко визначатимуть джерела фінансування, виходячи з можливостей і потреб, які є у суспільстві». Для уникнення тиску на депутатів Литвин запропонував обрати будь-який спосіб голосування, у тому числі таємне.

Жодна з пропозицій не дістала підтримки, на що Литвин сказав: «Висновок для мене очевидний: потрібен процес у вигляді розмов про необхідність захисту людей, а розглядати питання і приймати рішення не потрібно. На моє глибоке переконання, розпочався, по суті справи, спланований процес реалізації передвиборних планів із одночасним доведенням ситуації до повного абсурду, можливо, є розрахунок, що це дасть бажаний результат».

Сьогодні ж Литвин підписав постанову щодо невиплати зарплатні депутатам за ті дні, коли робота парламенту заблокована. При цьому він зазначив, що у відповідь на дорікання щодо порушень ним регламенту він наголошує, що спочатку самим депутатам не треба порушувати регламент, закони і Конституцію, і не блокувати роботу парламенту.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG