Спеціальні потреби

Як рецесія і безробіття впливають на молодих американців?

Три дні вихідних на День праці для багатьох американців - невеличкі канікули, коли можна відпочити від роботи. Але це для тих, хто має роботу. Молоді люди у США - категорія, яка найбільше постраждала від економічної рецесії та безробіття. Як вони собі дають раду?

Ерік Шаффер проводить свій час перед комп’ютером, спілкуючись з друзями на Інтернет-сайтах Facebook та МySpace. Йому - 23 три роки, але дорослою людиною він себе не відчуває:

«Я почуваюся ніби у пастці. Не можу вийти у справжній світ. Я застряг тут, просто марную свій час».

У лютому цього року Ерік втратив роботу після того, як компанія, де він працював, не отримала очікуваного урядового контракту. Грошей зняти квартиру в нього не має, і він живе зі своєю мамою.

Ерік підробляє, розвозячи юридичні документи своєї мами. За кожну доставку він отримує двадцять п’ять доларів. Постійної роботи, одначе, немає, каже Ерік.

«Інколи в мене є робота, інколи немає. Я можу зробити дві доставки на тиждень, а інколи – п'ятнадцять на тиждень».

Сам безробітний, Ерік щодня стикається з ще гіршими фінансовими проблемами інших. Він доставляє ордери про примусове виселення. Часто йому доводиться такими словами зустрічати боржників:

«Ви маєте сорок п’ять днів після отримання цього документа, аби погасити борги по кредиту за будинок».

І Шаффер – далеко не виключення. Згідно з новим дослідженням, кожна третя молода людина у віці до 35-и років у США живе з батьками. Кожен третій не має медичної страховки. І половина заробляє до 30-и тисяч доларів на рік. І це – набагато менше за середнє по країні.

Президент Американської федерації праці – Конгресу промислових профспілок Джон Свіні каже:

«Загальнонаціональне дослідження, результати якого ми оприлюднили, показує, наскільки погані економічні умови для нашої молоді, і якими будуть наслідки, якщо ця проблема залишиться без уваги».

Згідно з дослідженням, тридцять відсотків молодих людей відклали народження дітей через фінансові побоювання. Сорок відсотків відклали набуття вищої освіти.

Тим часом у профспілці сподіваються на уряд. Секретар-касир АФП-КПП Ричард Трамка вважає, що пакет із підживлення економіки спрацював, але що країні потрібний ще один пакет.

Одначе, з таким поглядом не погоджується економіст консервативного Інституту імені Катона Кріс Едвардс:

«Я думаю, що другий пакет із підживлення економіки стане тягарем для молодих людей. Він збільшить борг федерального уряду і цей борг, звичайно, призведе до зниження стандартів життя молоді у майбутньому».

Едвардс радить зачекати, поки люди передпенсійного віку вийдуть на пенсію та звільнять робочі місця для нового покоління. Але для Еріка та інших двадцятирічних це означає жити у режимі очікування.


XS
SM
MD
LG