Спеціальні потреби

Литвин обіцяє за блокування трибуни депутатам не платити


Позачергове засідання українського парламенту, скликане за ініціативою фракції БЮТ, знову виявилося проваленим. Депутати розглянули три питання з 40 - ухвалили зміни в закон "Про службу в органах місцевого самоврядування", а також протокол про збереження і стале використання біологічного та ландшафтного різноманіття до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат.

А відразу після перерви, Партія Регіонів знову заблокувала парламентську трибуну.

Після погоджувальної Ради головуючий на сесії Микола Томенко повідомив, що фракція Партії Регіонів вимагала проголосувати свій соціальний законопроект. Але їх підтримала лише фракція КПУ. Решта фракцій були проти. Відтак, він закрив сесійне засідання. Депутати так і не розглянули ті законопроекти, які уряд назвав антикризовими.

Регіонали, яких коаліція звинувачує у зриві засідання, кажуть, що ці питання не були підготовлені до розгляду. За словами регіоналки Ганни Герман: "Виявилося, що 80% з усіх законопроектів, які заявлені до порядку денного, просто не готові. Вони не розглядалися на комітетах і немає проектів рішення стосовно них".

За словами Герман: "Ми заблокували трибуну, щоб почати після перерви розглядати питання про підвищення зарплат і пенсій для найбідніших громадян". Йдеться про 2 законопроекти. «Один з них – це компромісний проект. Від БЮТ ми отримаємо сигнали про те, що, мовляв, зменшите трошки планку підвищення заробітної плати, і ми його підтримаємо. Тому ми зареєстрували цей компромісний законопроект" – заявила Герман.

Регіонали обіцяють не відступати від цієї вимоги щодо підвищення зарплатні, тоді як коаліція називає це передвиборчим популізмом, зважаючи на кризу та недовиконання бюджету.

Спікер Литвин, який сьогодні засідання не вів, також вважає такий підхід регіоналів не конструктивним. Раніше він навіть висловлювався за саморозпуск парламенту у разі, якщо він не може виконувати свої функції.

Нині ж він збирається апелювати до депутатів грішми: "Я в понеділок оголошу депутатам і підпишу розпорядження про те, що в процесі блокування автоматично не буде нараховуватись заробітна плата депутатам".

"Потім буду йти на інші кроки, бо всі аргументи, які мали пробудити совість та відповідальність, схоже, не діють. Вирішує (все) окрик вождя або помах руки бригадира, який тупо виконує вказівку вождя". Під іншими кроками Литвин мав на увазі повне припинення фінансування будь-яких парламентських видатків.

Загалом, український парламент вже понад рік фактично залишається недієздатним, Партія Регіонів блокує Раду з вимогою ухвалення законопроекту про підвищення соціальних стандартів три з половиною місяці.

XS
SM
MD
LG