Спеціальні потреби

Янукович знову обіцяє зробити російську другою державною


Віктор Янукович з`ясував, у чому різниця між ним та Юлією Тимошенко, і поділився новиною з виборцями. Виступаючи у прямому ефірі Одеської обласної держтелерадіокомпанії, лідер Партії регіонів заявив: якщо він стане президентом, то зробить російську мову в Україні другою державною.

При цьому Янукович наголосив: це його відповідь прем`єр-міністру Тимошенко, яка нещодавно заявила у Львові, що виступає категорично проти надання російській мові статусу другої державної. «А я зроблю усе, щоб російська мова була другою державною, і ось у цьому в нас різниця», – повідомив головний «регіонал».

Щоб переконати глядачів у серйозності своїх намірів, лідер опозиції зауважив: для ухвалення законопроекту про російську як другу державну потрібно 226 депутатських голосів, але цього замало. «Треба, щоб його президент підписав ось цією рукою», – сказав Янукович, показавши в телекамеру власну правицю із затисненою в ній ручкою.

Як виглядає, в очікуванні перемоги на президентських виборах найбільш рейтинговий політик готується підписувати не тільки мовний закон. Днями Віктор Янукович дав зрозуміти: він не проти того, щоб російський Чорноморський флот і після 2017 року залишився в Україні. Лідер ПР не сумнівається: після закінчення дії нинішньої угоди буде укладена нова. «Ідуть переговори… висновок, який буде зроблено після закінчення переговорів, ляже в основу нового договору», -- спрогнозував Янукович під час недавньої (27.08.) зустрічі з регіональною пресою.

Нагадаємо: у Конституції України закріплено принцип, який гласить: «Державною мовою в Україні є українська мова». Крім цього Конституція забороняє розташування на території України іноземних військових баз.

Нагадаємо також: у своєму недавньому відеопосланні президент Росії Дмитро Медведєв, серед інших претензій до України, висловив закиди щодо російської мови та російського Чорноморського флоту. Експерти назвали це відеозвернення відвертим втручанням Москви у президентську виборчу кампанію в Україні, а озвучений список вимог – «домашнім завданням» для тих кандидатів, який претендують на підтримку Кремля.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG