Спеціальні потреби

Економічна криза не оминула і американських студентів

Американські студенти цього тижня починають повертатися до навчання і чимало з них, прийшовши в університет, у першу чергу йдуть у відділ фінансової допомоги. Через економічну кризу багато сімей тепер не можуть собі дозволити оплатити навчання дитини і шукають способів виходу з такого становища.

Офіс фінансової допомоги Університету Джорджа Мейсона переповнюють телефонні дзвінки:

«Хтось з ваших батьків втратив роботу»? Який ви прогнозуєте дохід у цьому році?», - запитують у студентів і часто у відповідь отримують слово «банкрутство».

Батько студента Джона Лінберґа нещодавно втратив свій будівельний бізнес. Тепер Джон не може платити за навчання: «Банки щодня телефонують і батько не може оплатити мою студентську позику», - бідкається Джон.

І він не єдиний, каже директор програм фінансової допомоги при Університеті Джорджа Мейсона Евіта де Фрейтас:

«У порівнянні з минулим роком, цього року ми вже отримали вдвічі більше звернень про допомогу».

Урядова допомога і гранти є обмеженими, але окремі університети, в залежносчті від їх фінансового стану, можуть повністю оплатити навчання студентів.

Сара Баудер є директором відділу фінансової допомоги Мерилендського університету. Її ВУЗ, як і багато інших, створив окремий фонд для потреб студентів:

«Один батько прийшов сюди і навіть не міг подивитися мені в очі. Потупившись у стіл він сказав – я більше не можу оплачувати навчання доньки. Йому було дуже соромно».

Втім, каже Сара Баудер, навіть університети мають межу тому, що вони можуть зробити:

«Деякі студенти будуть змушені піти працювати на неповний робочий день, чи перевестися в коледж або університет, який фінансується місцевою чи штатною владою».

Перед тим, як приймати кардинальні рішення, представники університету спочатку радять звернутися по фінансову підтримку до самого ж ВУЗу, адже допомогу можна отримати лише тоді, коли про неї просиш.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG