Спеціальні потреби

Віктора Януковича позбавили урядової дачі в Межигір’ї


140 гектарів заповідної землі під Києвом разом з урядовою резиденцією «Межигір’я». Так звана «дача Януковича» знов у державній власності. Таке рішення прийняв на своєму засіданні в середу Кабінет Міністрів України. Про це повідомила на прес-конференції в Кабміні прем’єр-міністр Юлія Тимошенко.
«Це та резиденція, якою володіли всі уряди ще з часів Щербицького. Те, що Янукович особисто для себе саме цю урядову резиденцію забрав під свою дачу, – так воно все не зійде з рук. Сьогодні ми прийняли алгоритм і всі рішення прийняли для того, щоб повернути державну резиденцію з приватної власності Януковича назад державі», – заявила Тимошенко.

Як вона пояснила, Кабмін затвердив план дій, за яким Януковича з Межигір’я виселятимуть спільними силами Мінюст та МВС.

Окрім маєтку в Межигір’ї, уряд повернув у держвласність ще дві історичні будівлі у центрі Києва. Це будинки на вулицях Володимирській, 34 і Золотоворітській, 9. Тут колись містилася державна установа «Надра України», але приміщення так само незаконно привласнив за часів свого прем’єрства Янукович, – твердить Тимошенко. Як вона запевнила, усі ті незаконні рішення скасовані, і держустанови можуть хоч сьогодні переїздити назад у свої будівлі.

«Фактично, ми вилучили в центрі міста 5 тисяч квадратних метрів з корупційного незаконного володіння і повернули державі», – підсумувала прем’єрка.

А тим часом сам Віктор Янукович свого вигнання з держдачі поки ніяк не коментував. Відреагувати на заяви прем’єр-міністра лідер опозиції пообіцяв завтра, під час планової прес-конференції з представниками регіональних ЗМІ.

Натомість експерти висловлюють сумнів у тому, що рішучі заяви прем’єрки будуть підкріплені такими ж рішучими діями. Аналітики нагадують: відібрати у Януковича присвоєну ним держвласність Тимошенко обіцяє не вперше. Енергійна спроба була зроблена очільницею БЮТ ще наприкінці 2007 року. Однак невдовзі між БЮТ і ПР почалися переговори про широку коаліцію – і тема «Межигір’я» була спущена на гальмах. Як прогнозують експерти, ситуація може повторитися, коли нинішня жорстка передвиборча риторика відійде в минуле і двом головним конкурентам знову доведеться домовлятись.

Нагадаємо: дача в «Межигір’ї» здобула скандальну славу ще за часів першого прем’єрства Віктора Януковича. Тоді урядова резиденція, в якій за радянських часів приймали закордонні делегації, через складні непрозорі схеми була виведена з державної власності і продана приватним структурам, пов’язаним з Партією регіонів. В історичній резиденції оселився новий «орендар», а фактично господар – Віктор Янукович. Відібрати відчужену ним держвласність намагалися кілька разів; зокрема і після Помаранчевої революції. Однак останнім часом «державного дачника» перестали турбувати. За інформацією деяких ЗМІ, ще влітку 2007 року, у розпал політичної кризи в Україні, президент Віктор Ющенко таємним розпорядженням закріпив за Віктором Януковичем урядову резиденцію «Межигір’я».

XS
SM
MD
LG