Спеціальні потреби

Слідчі: ЦРУ застосовувало різні методи залякування підозрюваних терористів

Справа навколо застосування агентами ЦРУ методів тортур при допитах в’язнів Гуантанамо набуває нових обертів. Оприлюднені у понеділок витримки зі звіт слідчих у цій справі твердять, що ЦРУ вдавалося до тактики імітування процедури страт і залякувало підозрюваних зброєю, примушуючи їх говорити.

У попередніх звітах перевірки говорилося що ЦРУ застосовувало різні тактикти залякування – від занурювання до позбавлення сну. Зараз до них додалися пістолет і навіть електродриль. Принаймні цими знаряддями, стверджує один з командирів Аль-Кайди, у нього добували інформацію. За його словами, йому погрожували розстрілом і тортурами, якщо він не говоритиме. Колишній агент ЦРУ Боб Баєр каже, що федеральні закони забороняють лякати підозрюваного можливістю смерті:

«Я вважаю це очевидним, що закон порушувався під час допитів. Я не знаю, як це можна залишити безнаказаним».

Барак Обама, від якого багато у чому залежить розвиток цієї справи, вважає, що дії агентів ЦРУ розслідувати не варто:

«Я не хочу, щоб вони решту свого життя провели оглядаючись, чи нема там переслідування».

Але Обама каже, що не він, а Ерік Голдер, міністр юстиції США, прийматиме остаточне рішення чи розпочинати слідство проти посадовців часів адміністрації БУША.

Проте, Голдер вважає, що це його обов‘язок, як голови міністерства юстиції, упевнитись, що закони дотримуються. Він каже, що його міністерство перевірятиме чи були порушення, щоб люди відчували відповідальність.

Директор ЦРУ за часів Буша, Майкл Гейден, каже що слідство проти агентів розвідки зашкодить моралі всього агентства:

«Я вважаю що це руйнує Агенцію, і є несправедливим по відношенню до людей, які робили те, що від них вимагав обов‘язок, і те що їх просила робити нація».

Під такий гарячий вогонь ЦРУ не потрапляло ще з 70-их років. Тоді розвідку звинувачували у застосуванні ряду сумнівних методів як то найманні злочинців для фізичного усунення Фіделя Кастро.Інше за темою

XS
SM
MD
LG