Спеціальні потреби

Ющенко дав відповідь на критичні заяви Медведєва


Український президент продовжив практику обміну відкритими листами із російським колегою. Два дні після появи звернення Дмитра Медведєва Віктор Ющенко відповів на озвучені у Кремлі претензії. Зміст резонансного послання глава української держави із розчаруванням схарактеризував як недружній.

Ющенко погодився із Медвeдевим лише в одному - що в стосунках двох держав є серйозні проблеми. Проте назвав неправильним покладати провину за це лише на Київ. Далі в листі український президент пункт за пунктом заперечує усі озвучені російською стороною звинувачення.

Позиція українського керівництва щодо Грузії залишається незмінною і чіткою, зазначає Віктор Ющенко. Київ визнає суверенітет цієї країни, її територіальноу цілісність і непорушність кордонів, каже він. Глава держави відповів і на закиди щодо продажу Тбілісі українських озброєнь. Президент зазначає, що постачання зброї Грузії здійнюється у повній відповідності до міжнародних норм, які не передбачають будь-якого ембарго. Ющенко також відкинув усі звинувачення у порушенні прав російськомовного населення, невиконання домовленостей в енергетичній сфері, втручання держави в справи православної церкви.

У листі український президент висловлює зустрічні закиди російській стороні. Зокрема, щодо порушення міждержавних домовленостей Чорноморським флотом РФ та безпідставності висилки українського дипломата з Москви. Окремо Віктор Ющенко коментує рішення не присилати до Києва нового посла. На його думку, це не сприятиме покращенню міждержавних стосунків, як також не полішпать їх систематичні відмови Кремля у двосторонніх зустрічах президентів двох країн. Український президент висловив готовність відновити діалог за столом переговорів і висловив сподівання на «конструктивну реакцію» на свій лист у російського керівництва.

Із аналогічним листом президент звернувся й до українського народу. Заяву глави держави показали провідні телеканали країни.

Відео - найголовніше

Історія США: Політичні гасла. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG