Спеціальні потреби

Чи зможе Обама уникнути збільшення податків?


Падіння рівня безробіття у США про яке повідомило у п’ятницю Міністерство праці стало гарним подарунком президенту Обамі у 200-ий день його перебування на посаді. Виступаючи у Білому домі президент США заявив, що падіння безробіття може бути знаком того, що найгірша за багато років рецесія у США закінчується.

У своїй передвиборчій кампанії Обама обіцяв американцям не збільшувати податки для середнього класу. Однак, президент поставив перед собою амбітні завдання, як то вихід з економічної кризи та реформа охорони здоров’я, які потребують значних капіталовкладень. Тож тепер навіть економічні радники президента сумніваються, чи зможе адміністрація уникнути збільшення податків.

Обама продовжує переконувати американців у необхідності проведення реформи галузі охорони здоров’я. Він переконаний, що Конгрес прийме цю реформу до кінця року. Однак, на її проведення уряд мусить витратити близько півтора трильйона доларів, протягом десяти років. Міністр фінансів Тімоті Ґейтнер не виключає, що можливо доведеться збільшити податки для середнього класу. За його словами, країна мусить робити те, що є необхідним.

Втім, згодом, речник Білого дому Роберт Ґібс ще раз запевнив, що Барак Обама дотримається своєї передвиборчої обіцянки і не підвищуватиме податків:

«Я ще раз повторю чітке зобов’язання президента не піднімати податків для людей, які заробляють менше 250 тисяч на рік. Я не думаю, що в сьогоднішніх умовах підняття податків для середнього класу є доцільним. І президент теж так вважає».

Деякі економісти вважають, що втілення амбітних планів президента, зокрема зменшення дефіциту бюджету навряд чи можливе без збільшення податків. Експерти кажуть, що цього року сукупні надходження від сплати податків у США можуть зменшитись на 18%в. За їх словами, це найбільше річне падіння з часу Великої депресії. За таких умов президенту Обамі важко буде наповнити держскарбницю, не порушивши своєї передвиборчої обіцянки і не піднявши податки для середнього класу.

XS
SM
MD
LG