Спеціальні потреби

Чи можливо було запобігти стрилянині в Пенсильванії?

Cлідчі, які розслідують обставини кривавої стрілянини, що сталася на початку тижня в одному із спортивних центрів штату Пенсильванія, розкривають нові жахливі подробиці трагедії. Чому 48-річний Джордж Содіні увійшов у зал для аеробіки, вимкнув світло і почав хаотичну стрілянину з двох пістолетів, а потім застрелився сам? Відповіді на ці питання можливо дасть сам Содіні, який більше року вів блог в Інтернеті і детально фіксував свої думки та розповідав про свої плани.

На відео, яке Джордж Содіні розмісив на сайті YouTube ще рік тому, він розмірковує про те, як йому не вдається побудувати стосунки з жінками, а особливо молодшими від нього на 10 чи 20 років. На столі в його кімнаті лежить книжка «Як піти на побачення з молодою дівчиною якщо вам за 35».

Психологи кажуть що вже тоді Содіні почав розмірковувати про можливість вчинити масове вбивство, жертвами якого мали стати молоді жінки і він сам. Причина – нездатність побудувати довготривалі стосунки.

Але чи була можливість у правоохоронців відвернути трагедію. Адже Содіні відкрито писав в Інтернеті про свої наміри. У поліції кажуть, що контролюють повідомлення в Інтернеті, коли йдеться про організовані злочинні групи, неонацистів чи терористів, але відстежити що пишуть десятки мільйонів американці – це для них не під силу. Слідчі кажуть, що Содіні не був учасником жодних Інтернет-спільнот і навряд чи його послання хто-небудь читав. Чи не єдиний спосіб завчасно виявити плани нападника, кажуть правоохоронці, якщо він публічно їх озвучує на відомих Інтернет-сайтах, як Facebook і Тwitter. Тоді інші користувачі можуть повідомити про це поліцію. Але навіть у цьому випадку важко відвернути трагедію. Не легко відрізнити порожні балачки від реальної загрози

А тим часом на популярних сайтах не припиняють з’являються нові й нові фрагменти відео, де люди погрожують здійснити вбивство і демонструють на що вони здатні. Поліція, як правило, не може завадити їхнім планам.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG