Спеціальні потреби

Тимошенко підозрює Ющенка в намірах зірвати Євро-2012


Ще недавно Віктор Ющенко закидав Юлії Тимошенко зрив фінансування Європейського чемпіонату з футболу; нині Тимошенко звинуватила у тому ж Ющенка.

Коментуючи президентське вето на закон про виділення коштів для проведення чемпіонату, прем’єр-міністр висловила підозру: глава держави намагається зірвати Євро-2012. Мета – вважає Тимошенко – нашкодити їй як конкурентці на майбутніх виборах:

«Виникає підозра, що зрив чемпіонату для Віктора Ющенка став основною і дуже нечесною технологією у боротьбі зі мною як з опонентом на майбутніх президентських виборах», – мовиться в заяві прем’єр-міністра, оприлюдненій у вівторок.

Прем’єрка обурена: як вона стверджує, борячись із нею, президент ладен пожертвувати інтересами України:

«Я із сумом констатую: протидія глави держави проведенню Євро-2012 носить жорстокий по відношенню до України характер. Звичайно, з конкурентами боротися можна, але бити при цьому по країні – ні!», – наголосила очільниця уряду.

Водночас прем’єр-міністр висловила переконання: Рада подолає президентське вето на закон, який був ухвалений у парламенті майже 400 голосами за консолідованої підтримки коаліції та опозиції:

«Я переконана: незважаючи на спротив Ющенка, вето на закон по Євро-2012 буде подолано, гроші – виділено, а сам чемпіонат пройде в Україні, і пройде успішно», – поділилась оптимістичним прогнозом Тимошенко.

У заяві прем’єр-міністра не згадується про те, що прийнятий Радою закон передбачає: необхідні для підготовки чемпіонату кошти в розмірі майже 10 мільярдів гривень має перерахувати до державного бюджету Національний банк.

А тим часом саме ця обставина стала причиною ветування закону президентом. Про це заявив у понеділок керівник головної служби соціально-економічного розвитку Секретаріату президента Роман Журавський. Як він пояснив, Нацбанк не повинен фінансувати дефіцит державного бюджету. Це може призвести до емісії грошей з усіма негативними наслідками для економіки, – зауважив Журавський. За його словами, крім того, існують великі сумніви, що якби НБУ виділив такі гроші в бюджет, вони були б використані за цільовим призначенням. Представник секретаріату послався на приклад Стабілізаційного фонду: наразі він майже порожній, хоч на папері там сім мільярдів гривень, – гроші пішли на інші потреби, зокрема фінансування поточних видатків бюджету.

За словами Журавського, президент пропонує фінансувати програму Євро-2012 за рахунок інших джерел – а саме залучення коштів банків, які мають вільну ліквідність. Як він додав, з використанням подібної схеми вже розпочато будівництво стадіону у Львові. «Президент пропонує сконцентруватися на цій схемі і фінансувати ЄВРО без перешкод», – наголосив представник секретаріату.

Нагадаємо: 3 серпня президент Віктор Ющенко наклав вето на закон, який передбачав фінансування підготовки до Євро-2012 за рахунок доходів Національного банку. Цей закон, внесений спільно фракціями Партії регіонів і БЮТ, був ухвалений Верховною Радою1 липня.

Своє обурення президентським вето, окрім прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, висловив також один з авторів закону, народний депутат від Партії регіонів Борис Колесников. За його словами, дії президента мають деструктивний характер. «Влада не зацікавлена у проведенні чемпіонату Європи. Ганьба буде на весь світ», – застеріг «регіонал», коментуючи президентське вето на закон.

XS
SM
MD
LG