Спеціальні потреби

Нова програма допомагає школярам займатися спортом

Як допомогти дітям з бідних родин займатися спортом, вести здоровий спосіб життя і бути певними себе? У Футбольній асоціації США вирішили, що допомагати краще не окремим дітлахам, а школам, де вони вчаться.

Програма, за якою асоціація надсилає нове та вживане устаткування, користується попитом не тільки у країнах на шляху розвитку. Одним з найбільших реципієнтів є американські навчальні заклади, серед них школа в передмісті Вашингтона. На шкільному майданчику однієї з початкових шкіл вашингтонського передмістя дітлахи віком від шести до сімнадцяти років збираються щопонеділка, щоб пограти в футбол – завдяки програмі зв’язків з громадськістю місцевої поліції.

В день, коли безкоштовно роздавали футбольне спорядження, 20-річний Карлос Круз отримав бутси: «Я собі цього не купував, бо не мав грошей. Я тут граю в футбол два місяці».

А 11-річна Синтія Самаха зраділа новим щиткам: «Мені так пощастило! Комусь сьогодні може нічого не дістатись, а мені як раз пощастило!».

Синтія скористалась програмою, започаткованою Футбольним фондом США. В рамках програми збирається як нове, так і вживане футбольне спорядження – бутси, щитки, форми, м’ячі – і розподіляється в незаможних громадах. Вже зібрано півмільйона одиниць спорядження. Координатором програми є Сара Пікенс:

«Все це потрапляє в незаможні громади у США та за кордоном. Нещодавно ми пересилали у В’єтнам, Гаїті, Південну Африку – туди, звідки надходили прохання. 60 відсотків розподіляється у США і решта – за кордоном».

Досі – як розповідає Пікенс – пожертви були зроблені в 110 країнах. В програмі, започаткованій близько десяти років тому, були задіяні сотні добровольців і партнерів: «Ми працюємо з усіма – від дівчат-скауток до професійних команд – таких, як вашингтонські ‘Фрідом’ чи ‘Ді-Сі Юнайтед’».

Серед добровольців є 17-річна Анджела Ґарсія, яка грає в футбол з чотирьох років. Вона запропонувала допомогу під час збирання пожертв до програми біля вашингтонського стадіону імені Роберта Кеннеді під час матчу ‘Фрідом’:

«Це чудове почуття – усвідомлення, що можна чимось допомогти. Все дуже просто і нескладно, коли знаєш, що маленька пожертва чи організація чогось може допомогти багатьом дітлахам».

Важливим завданням для добровольців є поширення прохань про пожертви. Як також і розподіл пожертвуваного. Ел Круз займається зв’язками з громадою поліцейського відділу повіту Ферфакс у Вірджінії. Він є відповідальним за спортивні програми, покликані забирати дітей з вулиці.

«Треба бачити, як діти реагують, коли щойно одягли щойно отримане чи зробили щось завдяки новому спорядженню! Вони з радістю грають на полі, вони бавляться між собою, заводять нових друзів», - каже Круз. На його думку, програма надихатиме дітей на дальшу участь в грі і сприятиме створенню впевненості у собі для успішного майбутнього.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG