Спеціальні потреби

Ґейтс зустрівся з президентом іракських курдів


У ході другого дня візиту до Іраку міністр оборони США Роберт Ґейтс мав зустріч із президентом автономного району Курдистан Массудом Барзані.

Розмови відбулися в адміністративному центрі іракського Курдистану Ербілі. Ґейтс намагається звузити розкол між етнічними курдами Іраку та арабською більшістю.

У вівторок Ґейтс зустрівся у Багдаді з прем’єр-міністром Іраку Нурі аль-Малікі та міністром оборони Абд аль Кадір Могаммедом Кассемом для обговорення питання майбутньої ролі американських військових сил в країні та продажу зброї Іраку.

Американський міністр оборони також мав розмови з командуючим військовими силами США в Іраку генералом Реєм Одієрно.

Міністр Ґейтс сказав, що він і генерал Одієрно впевнені у тому, що іракські солдати зможуть забезпечити міські райони, і кінець кінців, цілу країну. Одначе, він зазначив, що США готові допомогти у цьому, якщо з таким проханням до них звернеться іракський уряд.

Ґейтс заявив, що попереду ще важливі завдання в Іраку, перед остаточним виведенням військових сил США у 2011 році, включно із проведенням чесних виборів і встановленням нового національного уряду.

Іракський міністр оборони Барзані наголосив, що першочергове завдання його країни - визначити стратегію для боротьби з тероризмом. Він також сказав, що Ірак потребує нові американські літаки-винищувачі.

Минулого місяця бойові частини США залишили іракські міста, у рамках угоди про остаточне виведення американських солдатів з країни до кінця 2011 року.

Протягом останнього року рівень насильства в Іраку різко впав. Проте, впродовж тижнів до і після виведення американських сил з іракських міст 30-го червня, кількість атак збільшилась.


Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG