Спеціальні потреби

У Вашингтоні тривають американсько-китайські переговори

Відкриваючи дводенні стратегічні та економічні переговори з китайською делегацією президент США Барак Обама зазначив, що відносини США та Китаю формуватимуть ХХІ століття і є такими ж важливими, як будь-які інші двосторонні взаємини у світі. У переговорах також беруть участь держсекретар та міністр фінансів США. Сторони обговорюють проблеми глобальної економічної кризи, питання чистої енергетики, а також ядерні амбіції Північної Кореї. Після недавніх випробовувань балістичних ракет атомна програма Пхеньяна залишається в центрі уваги офіційних Пекіна та Вашингтона. Барак Обама закликав до об’єднання зусиль у напрямку ядерного роззброєння корейського півострова. За його словами, Північна Корея має зрозуміти, що дорога до безпеки та взаємоповаги все ще відкрита, якщо КНДР виконає свої забов’язання.

Під час зустрічі президент Обама також закликав до співпраці у напрямку відновлення глобальної економіки. Головний економіст Китаю підкреслив, що зусилля його країни вже дають результати. Зокрема показник ВВП Китаю в цьому році виріс на понад 7%.

Обама розуміє, що США та Китай не матимуть однакових поглядів на усі питання, особливо стосовно прав людини. Втім, саме ці відмінності, каже він, роблять діалог надзвичайно важливим:

«Найбільша небезпека тепер походить не від суперництва великих держав, а від екстремістів, які вбивають невинних; від торговців людьми і піратів, які хочуть живитися за рахунок інших; від хвороб, які не знають кордонів, а також від страждання та громадянських війн, які народжують хаос і тероризм».

Переговори є продовженням діалогу, розпочатого ще адміністрацією Буша. Китай є найбільшим кредитором Америки, якому Сполучені Штати винні понад 800 мільярдів доларів.
XS
SM
MD
LG