Спеціальні потреби

У Вашингтоні заступилися за ‘невидимих дітей’ Уганди

За останні 20 років повстанці Уганди, так звана «Армія опору Господа», викрали кілька тисяч дітей для використання їх у якості солдатів чи для сексуальної експлуатації. Повстанців також звинувачують у вбивстві селян в Уганді, Судані та Демократичній Республіці Конго. З огляду на це сотні молодих людей, зібравшись нещодавно у Вашингтоні, вимагали від американського уряду реакції на такий невідрадний стан справ.

Молоді активісти зібралися у Вашингтоні від імені кількох тисяч дітей, викрадених повстанцями Уганди і перетворених на солдатів, так званої, «Армії опору Господа». До організаторів та учасників акції приєдналися зірки, міжнародні експерти та представники уряду Уганди. Їх мета - знайти достатню підтримку у Конгресі США для прийняття законопроекту, який би дозволив американцям допомогти роззброїти повстанців Уганди та спіймати їх лідера Джозефа Коні. За останні 23 роки солдати «Армії опору Господа» викрали близько 66 тисяч дітей.

Саме тому Валері Мірелез приїхала у Вашингтон зі штату Нью-Мексико. Вона каже: «Яка різниця звідки ці діти – з Америки, Уганди чи Конго?... Немає різниці… Вони всі – живі люди. Тому ми тут і зібралися».

Три організації, включно із заснованою у Каліфорнії групою «Невидимі діти», організували цей дводенний захід. Лорен Пул, який є одним із співзасновників сподівається, що конгресмени прислухаються до цих закликів і «звернуть, - як він каже, - на це увагу, адже їхні виборці здалеку приїхали сюди у Вашингтон аби поговорити про конфлікт, що відбувається за тисячi кілометрів звідси».

Напередодні зустрічей з конгресменами, учасники акції спілкувалися з багатьма посадовцями. Один з них – це прокурор Міжнародного кримінального суду Луїс Морено-Окампо, який видав ордер на арешт Джозефа Коні у 2005 році. Він вважає, що молодь, яка зібралась у Вашингтоні - це щось неймовірне. «Вони подають приклад, якими повинні бути жителі планети. І це просто фантастично», - сказав він.

Міністр закордонних справ Уганди Оріем Генрі Окелло визнає, що він та його колеги також приголомшені ентузіазмом молоді.

«Якщо законопроект таки буде прийнятий, і адміністрація Обами його підпише, - каже він, - то Америка зможе дати нам певне устаткування і засоби для розгрому повстанців ‘Армії опору Господа’ раз і назавжди».

Перед тим, як зібратися біля будівлі Конгресу, активісти відвідали і провели переговори з 370 офісами конгресменів. Після такого лобі - кажуть вони - кілька десятків конгресменів уже дали згоду на прийняття законопроекту, завдяки якому таке явище, як «невидимі діти», зникло б назавжди.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG