Спеціальні потреби

Американські кредитори зменшують борги позичальникам

Згідно з останніми даними, американці, з огляду на фінансову кризу, продовжують накопичувати борги на своїх кредитних картках. І тепер деякі з них отримали пропозиції від кредитних компаній позбутися своїх боргів з меншими втратами. В середньому кожна американська родина має на кредитних картках борг у майже 11 тисяч доларів. І останнім часом дедалі більше позичальників почали пропонувати боржникам виплатити лише частину боргу в обмін на повне його списання.

Жителі Каліфорнії Джанет та Рамез Шахін не могли впоратися з боргом у 60 тисяч доларів, що утворився на їх кредитних картках. І в додаток до цього Рамез ще й втратив роботу. Вони дізнались про те, що можуть повністю позбутися боргу, виплативши лише певну його частину. Тоді сім’я почала дзвонити кредиторам і пропонувати 20-60% суми, яку вони були винні.

Практика показує, якщо американці почали виплачувати борг із запізненням, то існує велика ймовірність того, що кредитори вже ніколи не побачать своїх грошей. І боржників, які пропустили принаймні одну місячну виплату, сьогодні налічується уже 6,5%. Ця рекордна цифра не на жарт злякає банкірів.

Експерти кажуть, що це нове економічне середовище змушує в деяких випадках пробачати клієнтам частину їхніх боргів. Деякі банки навіть самі дзвонять тим, хто не сплачує вчасно кредит, і деяким людям пропонують заплатити лише третину свого боргу. Втім, у цьому є свій мінус, адже після такого прощення кредитний рейтинг людини значно погіршується. З іншого боку тиснуть ще й податківці, які наполягають, що сума, яку той чи інший боржник так і не сплатив, відноситься до статті доходів і з неї треба сплатити податок. Отож такий спосіб виплати боргів не найкращий вихід із ситуації.

Тим часом родина Шахін почувається спокійніше, адже сам кредиту вони виплатили ще багато років тому, і нинішні борги – це виплата відсотків і пені, які й утворили такий великий борг. Тож в результаті вони прийшли до того, що отримали повне списання боргу розміром у 60 тисяч доларів, заплативши лише 16 тисяч. І все лише тому, що банки хочуть отримати бодай щось вже зараз, ніж нічого взагалі.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG