Спеціальні потреби

США та Індія підписали угоди про партнерство

Сполучені Штати та Індія підписали низку двосторонніх угод про партнерство у військовій галузі і у сфері розробки мирних атомних технологій. Держсекретар США Гілларі Клінтон, яка перебуває в Індії з п’ятиденним візитом, назвала теперішні переговори найбільш масштабними двосторонніми переговорами в історії обох країн. Втім американській дипломатії не у всіх позиція вдалося схилити Індію на свою сторону.

Угода, яку підписала Гілларі Клінтон з міністром закордонних справ Індії, повинна пришвидшити реалізацію попередньої угоди між двома країнами про співпрацю у ядерній сфері, підписану в 2005-му році. За словами Клінтон, Індія визначила два місця, де американські компанії отримали ексклюзивні права на будівництво атомних електростанцій:

«Ці станції стануть реалізацією двосторонньої угоди між США та Індією у ядерній сфері. Сюди буде залучено мільярди доларів. Це створить робочі місця в обох країнах і дасть таку потрібну енергію для індійських людей».

Угода про співпрацю також містить пункт про те, що військові технології, які США передадуть Індії, не можуть бути передані третім сторонам.

Клінтон назвала досягнуті угоди зразковими прикладами дипломатії, втім визнала, що у деяких питаннях погляди США та Індії суттєво відрізняються. Зокрема Індія категорично не погоджується з вимогами Заходу обмежити викиди вуглекислих газів в атмосферу, попри запевнення американських дипломатів, що це не зашкодить економіці країни.

Міністр охорони довкілля Індії Джаірам Рамеш зазначив: «Я хочу сказати чітко і категорично, Індія не буде брати на себе жодних зобов’язань щодо обмежень викидів вуглекислих газів в атмосферу».

Втім держсекретар США сподівається знайти спільну мову з Індією у цьому питанні до Всесвітньої конференції з питань клімату у грудні:

«Ми розуміємо труднощі, з якими стикаються обидві наші країни у боротьбі з кліматичними змінами. Тож давайте спробуємо знайти якісь рішення, які нас об’єднують у цьому питанні».

Ще одним гарячим питанням, яке було на порядку денному візиту американської делегації в Індію, стала проблема боротьби з тероризмом і взаємовідносин з Пакистаном. Клінтон запевнила, що США тиснуть на пакистанський уряд, щоб той вів активнішу боротьбу з терористичними організаціями, які знаходять притулок на його території.

Адміністрація Обами намагається налагодити тісніші взаємини з Індією – своїм стратегічним партнером в регіоні. Такої позиції дотримувались і декілька попередніх президентів США.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG