Спеціальні потреби

Розпочалася зустріч Віктора Ющенка з Джо Байденом


Сьогодні в Києві розпочалася зустріч президента України Віктора Ющенка з віце-президентом США Джозефом Байденом, який перебуває в українській столиці з робочим візитом. Представник нової американської адміністрації прилетів до Києва в другій половині дня у понеділок.

На початку переговорів президент Ющенко відзначив стратегічний характер двосторонніх відносин, підтверджений у Хартії Україна-США про стратегічне партнерство від грудня 2008 року, повідомляє сайт українського глави держави.

Віктор Ющенко, згідно із сайтом, також запевнив свого гостя у незворотному просуванні України шляхом демократії та прогресі демократичних політичних і економічних реформ. «Я задоволений тими внутрішніми процесами, які відбулися в останні 4 роки. Ми здобули фундаментальні права, у нас реалізовано демократичне право вибору», – цитує сайт слова президента Ющенка.

Згідно з планом візиту, посланець президента Обами має також зустрітися з президентом України Віктором Ющенком, а також із прем`єр-міністром Юлією Тимошенко та головою Верховної Ради Володимиром Литвином.

Крім того, розглядається можливість зустрічі високого американського гостя з двома іншими кандидатами в президенти – лідером Партії регіонів Віктором Януковичем і лідером «Фронту змін» Арсенієм Яценюком.

Планується також, що віце-президент США разом із президентом України вшанує пам`ять жертв Голодомору, а у вівторок 22 липня поспілкується в Українському домі з представниками американських та українських ділових кіл.

У Києві від Джозефа Байдена чекають чітких та відкритих заяв, які б розставили усі крапки над «і» щодо української політики нової адміністрації США. Коментуючи візит, дехто з експертів стверджує: Байден приїхав в Україну, щоб відновити дипломатичний баланс, певною мірою порушений внаслідок «перезавантаження» російсько-американських стосунків. Інші заперечують: мовляв, це лише «візит ввічливості», і жодних проривів сподіватися не варто.

Під час телефонної конференції напередодні візиту, радник віце-президента з національної Безпеки Тоні Блінкет, зокрема сказав, що США шукають сильних партнерів - і Україна та Грузія потенційно можуть стати такими партнерами. Він також зазначив, що лідери України та Грузії повинні ще багато зробити, щоб виконати обіцянки мирних революцій. Виглядає, додав він, що прогресивне українське суспільство йде попереду своїх політичних лідерів, і тому останні повинні у щоденному керівництві державою керуватись тими принципами, яке суспільство відстоювало під час помаранчевої революції.Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG