Спеціальні потреби

Східну Європу непокоїть питання безпеки у регіоні


Президент Польщі Лех Качинський висловив підтримку групи колишніх лідерів східноєвропейських країн, які закликають президента Барака Обаму не нехтувати питанням безпеки регіону в час, коли США намагаються поліпшити відносини з Росією.

У своїй заяві польський лідер визнав потребу кращих відносин між Заходом і Росією, але підкреслив, що це не повинно бути зроблено коштом односторонніх поступок. Він сказав, що історія Східної Європи вказує, що лише рішучість і послідовність можуть привести російських партнерів до діалогу із Заходом.

У відкритому листі понад 20 колишніх лідерів країн Східної Європи заявили в четвер, що їх країни відчувають загрозу з боку «ревізіоністської» сили, яка намагається вести політику XIX століття за допомогою методів XXI століття.

Вони висловили занепокоєння послабленням позицій НАТО, і закликали Обаму продемонструвати більшу відданість США ролі альянсу як гаранта безпеки у Східній і Центральній Європі.

Серед високопосадовців, які підписали відкритого листа, є колишній президент Чехії Вацлав Гавел, Лех Валенса і Александер Квасневський з Польщі, Вайра Віке-Фрайберга з Латвії, Валдас Адамкус з Литви, Еміль Константинеску з Румунії і Міхал Ковач зі Словаччини.

XS
SM
MD
LG