Спеціальні потреби

Головним лікарем США може стати медик із штату Алабама

Барак Обама представив свого кандидата на посаду головного лікаря системи охорони здоров’я США. Якщо затвердження в Конгресі пройде успішно, нею стане Реджина Бенджамін, сімейний лікар та засновник клініки у бідному сільському районі штату Алабама. Також нагода її представлення була використана президентом для подальшого просування всебічної реформи системи охорони здоров’я в Конгресі.

Реджина Бенджамін – колишній президент медичної асоціації штату Алабама та директор невеликої клініки в місті Байо ла Батр, де бідні часто отримують безкоштовну допомогу:

«Інколи я роблю все, як написано в книжці, як мене вчили в медінституті, але потім пацієнти просто не можуть купити ліки. І всі мої зусилля даремні».

Чимало сил доктор Бенджамін поклала на відбудову своєї лікарні, яка була зруйнована кілька разів – ураганом Джордж у 1998-му, ураганом Катрина в 2005-му та нещодавно через пожежу. Місцеві мешканці вибором президента пишаються. Мер міста Байо ла Батр Стен Райт зазначив:

«Я надзвичайно зрадів, коли почув цю новину про доктора Бенджамін. Я дуже нею пишаюся. Вона відіграє велику роль в нашій громаді. Я бачив, як вона працювала під час та після урагану, допомагала пацієнтам, і гроші ніколи не були її метою. Ніхто не залишався без медичної допомоги. Відразу після урагану Катрина вона розклала саморобний медичний кабінет в громадському центрі і негайно почала допомагати жертвам урагану. Все це – безкоштовно. Я бачив її лідерські якості. Вона має велику здатність вести за собою».

У разі її призначення доктор Бенджамін стане рушійною силою у проведенні реформи системи охорони здоров’я, запропонованої Президентом. Обама намагається провести законодавство через Конгрес ще до серпневих канікул, що викликає критику з боку республіканців. Законодавча боротьба щодо медичної реформи в першу чергу зосереджена навколо її вартості. Хто буде платити за план, який може коштувати трильйон доларів протягом наступних десяти років? Немає єдності навіть серед демократів. Одні запропонували суперечливий податок на пільги. Інші – підняття податків для заможних американців. Але Обама проти підняття податків для більшості американців.

Я обіцяв, що американці, які заробляють до 250 тисяч на рік не будуть платити більше податків. Це – обіцянки, яких ми дотримуватимемося в процесі реформування.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG