Спеціальні потреби

Гондурасу загрожують санкції світової спільноти


Військовий переворот в Гондурасі 28-го червня, внаслідок якого усунуто від влади президента Мануеля Залайю, створив політичний хаос в цій центральноамериканській країні. Цій одній з найбідніших держав світу загрожує ще глибша криза, оскільки міжнародне співтовариство збирається посилити економічний тиск і впровадити санкції для повернення президента до влади.

Прибічники тимчасового уряду звинувачують Мануеля Зелайю у порушеннях конституції. Зі свого боку табір усунутого президента заявляє про незаконність дій теперішнього лідера Роберто Мічелетті. А більшість гондурасців просто розплачується за це, живучи в умовах комендантської години та економічного безладдя. Якщо Зелайї не буде дозволено повернутися до влади, то багато країн регіону готуються запровадити санкції і припинити допомогу Гондурасу. Втім, багато промисловців країни переконані, що Гондурас здатний пережити санкції, щоби відстояти своє право самому вирішувати свої проблеми:

Безробіття в Гондурасі сягає12% і ще 30% населення зайняті роботою лише частково. Важливим джерелом робочих місць є фабрики, де збирають товари на експорт. У цій галузі зайнято більше ста тисяч людей. Вони продовжують працювати, незважаючи на глобальну рецесію і заворушення у самому Гондурасі. Але якщо ситуацію не буде розв’язано найближчим часом, інвестори будуть змушені шукати можливості в інших країнах.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG